KOŁPANOWICZ Marcin
Marcin Kołpanowicz - notowania aukcyjne
Aktualna oferta aukcyjna Marcina Kołpanowicza. Wyniki aukcyjne. Biografia
Zachęcamy do zgłaszania prac Marcina Kołpanowicza na aukcję [kontakt]
| Tytuł: | Vulcanopolis (2014) |
| Technika: | olej, płótno |
| Wymiary: | 100 x 100 cm 122 x 122 cm (z oprawą) |
| Sygnowany i datowany p.d.: "Marcin | Kołpanowicz | 2014" Sygnowany i datowany na odwrocie: "Marcin | Kołpanowicz | 2014" Opisany na odwrocie: "MARCIN KOŁPANOWICZ | VULCANOPOLIS, 2014" Do obrazu dołączony certyfikat autorski. | |
| Sprzedane: | 49. Aukcja Dzieł Sztuki (14 X 2025) |
| Cena wywoławcza: | 25000 zł |
| Cena uzyskana: | 25000 zł |
| Tytuł: | Koncert (2003) |
| Technika: | pastel, tektura |
| Wymiary: | 57 x 72 cm 76,5 x 91,5 cm (z oprawą) |
| Sygnowany i datowany p.d.: "Marcin | Kołpanowicz | 2003" Opisany na odwrocie: "MARCIN KOŁPANOWICZ | KONCERT, 2003" | |
| Sprzedane: | 44. Aukcja Dzieł Sztuki (4 III 2025) |
| Cena wywoławcza: | 7500 zł |
| Cena uzyskana: | 7500 zł |
| Tytuł: | Brama wiosny (2002) |
| Technika: | pastel, papier |
| Wymiary: | 82 x 64 cm (w świetle oprawy) 103 x 85 cm (z oprawą) |
| Sygnowany i datowany l.d.: "Marcin | Kołpanowicz | 2002" | |
| Sprzedane: | XXXVIII Aukcja Dzieł Sztuki (18 VI 2024) |
| Cena wywoławcza: | 9000 zł |
| Cena uzyskana: | 9000 zł |
| Tytuł: | Puszka Pandory (2004) |
| Wymiary: | 64,5 x 49,8 cm 93 x 69,8 cm (wymiary z oprawą) |
| Sygnowany i datowany p.d.: "Marcin | Kołpanowicz | 2004" | |
| Sprzedane: | VIII Aukcja Dzieł Sztuki (14 IV 2021) |
| Cena wywoławcza: | 5000 zł |
| Cena uzyskana: | 5400 zł |
| Tytuł: | Indian Summer (2013) |
| Technika: | olej, płótno |
| Wymiary: | 100 x 100 cm 118 x 118 cm (z oprawą) |
| Sygnowany i datowany l.d.: "Marcin | Kołpanowicz | 2013" Sygnowany na odwrocie: "Marcin | Kołpanowicz" Opisany na odwrocie: "MARCIN KOŁPANOWICZ | INDIAN SUMMER" PRACA NIEDOSTĘPNA OPIS PRACY: Twórczość Marcina Kołpanowicza można przypisać do nurtu malarstwa surrealistycznego, w którym elementy zaczerpnięte z rzeczywistości przenikają się z wytworami wyobraźni artysty. Obrazy Kołpanowicza oddziałują na widza zarówno pod względem estetycznym, jak i intelektualnym, skłaniając do głębszych refleksji oraz otwierając pole dla wielu interpretacji. Prezentowany obraz olejny ukazuje charakterystyczne dla tego artysty zestawienie pejzażu z motywem architektonicznym. Budowla, nawiązująca w swojej formie do słynnego indyjskiego mauzoleum Tadź Mahal, została w tym przypadku zestawiona z rozległym, płaskim krajobrazem. Wypalone letnim słońcem, złociste pola i łąki kontrastują z nasyconym kolorem nieba oraz unoszącą się w przestrzeni odrealnioną konstrukcją o zniekształconej formie i błękitnej kolorystyce. Ciepło bijące z dolnych partii obrazu przywołuje wrażenie gorącego letniego dnia, pozostając w kontraście do tajemniczej wizji lewitującego w przestrzeni budynku utrzymanego w chłodnych barwach. | |
| Tytuł: | Letni koncert (1998) |
| Wymiary: | 48,5 x 63,5 cm (w świetle passe-partout) 72 x 85,5 cm (z oprawą) |
| Sygnowany i datowany l.d.: "Marcin | Kołpanowicz | 1998"
PRACA NIEDOSTĘPNA | |
| Tytuł: | Katedra (2002) |
| Technika: | pastel, papier naklejony na tekturę |
| Wymiary: | 81,5 x 68 cm 101 x 89 cm (z oprawą) |
| Sygnowany i datowany l.d.: "Marcin | Kołpanowicz | 2002"
PRACA NIEDOSTĘPNA | |
MARCIN KOŁPANOWICZ
Marcin Kołpanowicz urodził się w 1963 roku w Krakowie. Pierwszym nauczycielem przyszłego artysty był jego ojciec – Andrzej Kołpanowicz, znany krakowski surrealista. Później artysta ukończył studia artystyczne, uczył się na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom obronił w 1987 roku w pracowni Stanisława Rodzińskiego i Zbyluta Grzywacza.
Marcin Kołpanowicz jest kilkukrotnym laureatem Międzynarodowego Biennale Pasteli w Nowym Sączu. Brał udział w ponad 20 wystawach indywidualnych prezentowanych m.in. w Krakowie, Krzeszowicach, Aschau, Kolonii, Nowym Jorku, Wuppertalu, Paryżu i Linzu.
Malarstwo Marcina Kołpanowicza
Marcin Kołpanowicz tworzy w technice olejnej i pastelu. Jego metaforyczne malarstwo można przypisać do nurtu surrealizmu. Artysta często maluje obrazy ukazujące nierealne, tajemnicze i wyludnione miasta wznoszące się gdzieś pomiędzy chmurami. W swojej twórczości podejmuje również tematykę portretową, zajmuje się też sztuką sakralną.
Malarz tworzy także ilustracje, trudni się projektowaniem plakatów. Jest autorem esejów publikowanych w kwartalniku "Artysta i Sztuka".

Przyjmujemy obrazy Marcina Kołpanowicza na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Marcina Kołpanowicza.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Marcina Kołpanowicza, zapraszamy do kontaktu [link].
Zobacz galerię obrazów Marcina Kołpanowicza w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].