WYPYCHOWSKI Romuald
Romuald Wypychowski - notowania aukcyjne
Aktualna oferta aukcyjna Romualda Wypychowskiego. Wyniki aukcyjne. Biografia
Zachęcamy do zgłaszania prac na aukcje [kontakt]
Tytuł: | Bukiet piwonii |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 65 x 50 cm 78 x 63 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "RWypychowski" Na odwrocie fragment metki Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych. |
Sprzedane: | XXXIX Aukcja Dzieł Sztuki (27 VIII 2024) |
Cena wywoławcza: | 2800 zł |
Cena uzyskana: | 2800 zł |
Tytuł: | Żonkile |
Technika: | akwarela, papier |
Wymiary: | 56 x 42 cm 63,5 x 50 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "RWypychowski"
Tytuł: | Przekupki (1967) |
Technika: | akwarela, ołówek, papier |
Wymiary: | 31,5 x 24 cm 35 x 28 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "RW 67" |
Sprzedane: | XVIII Aukcja Dzieł Sztuki (14 IX 2022) |
Cena wywoławcza: | 500 zł |
Cena uzyskana: | 500 zł |
Tytuł: | Katedra Wawelska (1956) |
Technika: | akwarela, ołówek, karton |
Wymiary: | 29 x 27,2 cm 41,5 x 32 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "R. Wypychowski" Opisany na odwrocie "Wawel | 1956" Praca została sprzedana w ofercie poaukcyjnej. |
Tytuł: | Krakowskie podwórze (1951) |
Technika: | akwarela, ołówek, papier naklejony na tekturę |
Wymiary: | 33 x 31,5 cm 53 x 43 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "R. Wypychowski 951"
PRACA NIEDOSTĘPNA |
ROMUALD WYPYCHOWSKI
Romuald Wypychowski urodził się w 1901 roku, zmarł w 1981 roku. Studiował malarstwo w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.
Twórczość Romualda Wypychowskiego
Romuald Wypychowski posługiwał się techniką olejną i akwarelą. W swojej twórczości podejmował różną tematykę, malował pejzaże, weduty, a także martwe natury oraz karykaturalne studia postaci, zwykle ludzi zaobserwowanych na ulicach. W twórczości Romualda Wypychowskiego wyczuwalne są wpływy koloryzmu.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła sztuki, zapraszamy do kontaktu [link].
Zobacz galerię obrazów Romualda Wypychowskiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].