TERLECKI Alfred
Alfred Terlecki - notowania aukcyjne
Aktualna oferta aukcyjna Alfreda Terleckiego. Wyniki aukcyjne. Biografia
Zachęcamy do zgłaszania prac Alfreda Terleckiego na aukcję [kontakt]
Tytuł: | Wiatrowały w Tatrach (1927) |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 49,3 x 69 cm 67,5 x 87,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "ALFRED TERLECKI. 1927." |
Tytuł: | Tatrzańska zima |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 34,5 x 49,8 cm 44 x 59 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "-ALFRED TERLECKI-" |
Sprzedane: | 41. Aukcja Dzieł Sztuki (19 XI 2024) |
Cena wywoławcza: | 2400 zł |
Cena uzyskana: | 2400 zł |
Tytuł: | Zimowy pejzaż tatrzański |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 34,5 x 50 cm 45,5 x 60,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "ALFRED TERLECKI." |
Sprzedane: | XI Aukcja Dzieł Sztuki (13 X 2021) |
Cena wywoławcza: | 1900 zł |
Cena uzyskana: | 1900 zł |
Tytuł: | Zakopane - Giewont (1939) |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 34,3 x 49 cm 49,5 x 65 cm (wymiary z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "ALFRED TERLECKI. 1939 r" Opisany na odwrocie obcą ręką. |
Sprzedane: | VIII Aukcja Dzieł Sztuki (14 IV 2021) |
Cena wywoławcza: | 2400 zł |
Cena uzyskana: | 5000 zł |
Tytuł: | Kwitnące osty (1962) |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 34,7 x 49,5 cm 44 x 59,8 cm (wymiary z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "ALFRED TERLECKI 1962." |
Sprzedane: | VI Aukcja Dzieł Sztuki (14 XII 2020) |
Cena wywoławcza: | 2000 zł |
Cena uzyskana: | 2000 zł |
Tytuł: | Katedra Wawelska |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 49 x 34,5 cm 63,5 x 49 cm (wymiary z oprawą) |
Uwagi: | sygn. p.d.: "ALFRED TERLECKI" |
Sprzedane: | IV Aukcja Dzieł Sztuki (16 VII 2020) |
Cena wywoławcza: | 1900 zł |
Cena uzyskana: | 3900 zł |
Tytuł: | Widok na kościół Mariacki od strony ul. Św. Krzyża (przed 1961) |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 50 x 35 cm 63 x 47,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "ALFRED TERLECKI" Na odwrocie dedykacja autorska z dnia 7 IV 1961 r. Praca została sprzedana w ofercie poaukcyjnej. |
Tytuł: | Widok na Kasprowy Wierch |
Technika: | olej, sklejka |
Wymiary: | 34 x 50 cm 45 x 61 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "ALFRED TERLECKI." Opisany na odwrocie ołówkiem: "Alfred Terlecki | Widok na Kasprowy | Wierch" PRACA NIEDOSTĘPNA |
ALFRED TERLECKI
Alfred Terlecki urodził się 1883 roku, zmarł 1973 roku w Zakopanem. Studiował w Akademii Sztuki Pięknych w Krakowie pracowniach Leona Wyczółkowskiego oraz Józefa Mehoffera. W latach 1915-1919 pracował jako nauczyciel rysunku w Zakopanem.
Alfred Terlecki należał do grona członków Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych.
Malarstwo Alfreda Terleckiego
Alfred Terlecki malował głównie dekoracyjne pejzaże tatrzańskie i weduty, podejmował również tematykę portretu i aktu. Zajmował się też sztuką drzeworytu. Wystawiał w kraju i za granicą, np. w Rzymie i Moskwie. Prace artysty znajdują się m.in. w kolekcji Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem, Muzeum Narodowego w Warszawie oraz Muzeum Narodowego w Krakowie.
Przyjmujemy obrazy Alfreda Terleckiego na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Alfreda Terleckiego.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Alfreda Terleckiego, zapraszamy do kontaktu [link].
Zobacz galerię obrazów Alfreda Terleckiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].