KARSZNIEWICZ Jerzy

KARSZNIEWICZ Jerzy
KARSZNIEWICZ JerzyKARSZNIEWICZ Jerzy
Tytuł:Dziewczyna w chuście na tle pejzażu
Technika:olej, płótno
Wymiary:30,5 x 24 cm
35 x 29 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: "J. Karszniewicz"
Widoczne zabrudzenie warstwy malarskiej oraz pojedyncze ubytki farby (głównie w prawej dolnej części obrazu).

Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl
[KONTAKT w sprawie obrazu]
KARSZNIEWICZ Jerzy
KARSZNIEWICZ JerzyKARSZNIEWICZ JerzyKARSZNIEWICZ Jerzy
Tytuł:Pejzaż
Technika:olej, tektura
Wymiary:24 x 40,7 cm
35 x 53 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "J. Karszniewicz"
Sprzedane:V Aukcja Dzieł Sztuki (29 X 2020)
Cena wywoławcza:1900 zł
Cena uzyskana:2300 zł
KARSZNIEWICZ Jerzy
Tytuł:Droga w lesie
Technika:olej, tektura
Wymiary:37,8 x 29 cm
45 x 36,5 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: "JKarszniewicz"
Na odwrocie metka Związku Powszechnego Artystów Plastyków w Krakowie.

JERZY KARSZNIEWICZ

Jerzy Karszniewicz urodził się w 1878 roku w Tarnowie, zmarł w 1945 roku w Krakowie. W latach 1895-1901 studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych pod kierunkiem Floriana Cynka, Jacka Malczewskiego i Józefa Mehoffera. Największy wpływ wywarły na nim zajęcia z malarstwa pejzażowego u Jana Stanisławskiego. Edukację artystyczną Jerzy Karszniewicz uzupełniał w École des Beaux-Arts w Paryżu. Po powrocie z Francji osiedlił się we wsi Janówka koło Wieliczki.
Od 1929 roku Jerzy Karszniewicz należał do Cechu Artystów Plastyków "Jednoróg" oraz ugrupowania "Zero".

Malarstwo Jerzego Karszniewicza

Jerzy Karszniewicz był przede wszystkim pejzażystą. Utrwalał na płótnach motywy z odwiedzanych przez siebie okolic: parki, lasy, wzgórza oraz widoki miejskie. Niekiedy artysta malował też portrety i kompozycje figuralne, jednak stanowią one jedynie ułamek jego twórczości.

Jerzy Karszniewicz - wystawy

Jerzy Karszniewicz był związany z krakowskim środowiskiem artystycznym. Regularnie wystawiał w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie.

NIEDOSTĘPNE OBRAZY JERZEGO KARSZNIEWICZA