ORACZEWSKI Józef
Józef Oraczewski - notowania aukcyjne
Aktualna oferta aukcyjna Józef Oraczewski. Wyniki aukcyjne. Biografia
Zachęcamy do zgłaszania prac Józefa Oraczewskiego na aukcję [kontakt]
Tytuł: | Drzewa III (1989) |
Technika: | technika własna, płótno |
Wymiary: | 100 x 100 cm |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "K ORACZ/89" |
Sprzedane: | X Aukcja Dzieł Sztuki (29 VI 2021) |
Cena wywoławcza: | 9000 zł |
Cena uzyskana: | 9000 zł |
Tytuł: | Katedra z cyklu "Fasady" (2002) |
Technika: | akryl, relief, technika własna, płótno |
Wymiary: | 100,5 x 120 cm 110 x 130,5 cm (wymiary z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "ORAC | TACZÓW / 2002" |
Sprzedane: | VIII Aukcja Dzieł Sztuki (14 IV 2021) |
Cena wywoławcza: | 8000 zł |
Cena uzyskana: | 29500 zł |
Tytuł: | Nokturn z cyklu "Drzewa II" (1987) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 80 x 60 cm |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "KORACZ / 87" Na odwrocie metka autorska z numerem katalogowym 4/87. PRACA NIEDOSTĘPNA |
Tytuł: | Drzewo na tle słońca z cyklu "Drzewa II" (1987) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 80 x 60 cm |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "KORACZ / 87" Na odwrocie metka autorska z numerem katalogowym 5/87. PRACA NIEDOSTĘPNA |
Tytuł: | Drzewo na żółtym tle z cyklu Drzewa II (1987) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 80 x 60 cm |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "KORACZ / 87" Na odwrocie metka autorska z numerem katalogowym 3/87. PRACA NIEDOSTĘPNA |
Tytuł: | Drzewo V (1984) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 80,5 x 80,5 cm |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "KORACZ/84" Na odwrocie metka autorska z opisem. Praca została sprzedana w ofercie poaukcyjnej. |
Tytuł: | Drzewa IX (1986) |
Technika: | olej, technika własna, płótno |
Wymiary: | 46 x 61,5 cm 56 x 71 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "KORACZ / 86" Na odwrocie metka autorska z opisem. Na całej powierzchni obrazu widoczne krakelury oraz pojedyncze ubytki farby. PRACA NIEDOSTĘPNA |
Tytuł: | Drzewa IX (1986) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "KORACZ / 86" Na odwrocie metka autorska z opisem. Na całej powierzchni obrazu widoczne krakelury oraz pojedyncze ubytki farby. |
Tytuł: | Katedra (2004) |
Wymiary: | 99,5 x 159 cm 109,5 x 171 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "ORAC | TACZÓW 04"
PRACA NIEDOSTĘPNA |
JÓZEF KRZYSZTOF ORACZEWSKI
Józef Krzysztof Oraczewski urodził się w 1951 roku w Warszawie. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Projektowania Plastycznego pod kierunkiem Kazimierza Nity, na Wydziale Malarstwa w pracowni Rajmunda Ziemskiego oraz na Wydziale Grafiki pod okiem Haliny Chrostowskiej. Dyplom uzyskał w 1975 roku. Artysta uzupełniał jeszcze swoje wykształcenie na podyplomowym Studium Scenografii Teatralnej i Filmowej pod kierunkiem Józefa Szajny, które ukończył w 1977 roku.
Malarstwo Józefa Oraczewskiego
Józef Oraczewski zajmuje się wieloma dziedzinami twórczości: malarstwem sztalugowym i monumentalnym, rysunkiem, grafiką i instalacjami przestrzennymi. Charakterystyczną cechą sztuki Józefa Oraczewskiego jest jej fakturowość, artysta na początku swojej drogi zajmował się zresztą właśnie malarstwem materii. W obrazach malarz porusza najczęściej tematykę związaną z człowiekiem i jego egzystencją, samotnością i strachem. Niekiedy odwołuje się również do motywów biblijnych oraz mitologicznych. Przedstawia też architekturę.
Józef Oraczewski - wystawy
Malarz wielokrotnie eksponował swoje prace w kraju i za granicą, m.in. w Warszawie, Poznaniu czy izraelskiej Herzliyii. Jest artystą znanym szczególnie w Polsce oraz w Niemczech, wystawiał m.in. w Koloni, Düsseldorfie, Lipsku i Bochum. Jego prace były prezentowane również w innych miastach za granicą, np. w Nowym Jorku.
Przyjmujemy obrazy Józefa Oraczewskiego na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Józefa Oraczewskiego.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Józefa Oraczewskiego, zapraszamy do kontaktu [link].
Zobacz galerię obrazów Józefa Oraczewskiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].