SŁABIAK Juliusz

SŁABIAK Juliusz BIOGRAFIA

Wawel

Technika:olej, tektura
Wymiary:33,5 x 23,5 cm (wymiary w świetle passe-partout)
47 x 37 cm (wymiary z oprawą)
Sygnowany p.d.: "Juliusz Słabiak"

JULIUSZ SŁABIAK

Juliusz Słabiak urodził się w 1917 roku w Sosnowcu, zmarł w 1973 roku w Krakowie. Był malarzem związanym z Krakowem, nauki pobierał u⠀Wojciecha Kossaka, otrzymał też pracę w atelier mistrza. Później współpracował z jego synem, Jerzym Kossakiem, tworząc wraz z nim obrazy w⠀krakowskiej Kossakówce. Juliusz Słabiak odpowiedzialny był tam przede wszystkim za wykonywanie teł i i malowanie postaci drugoplanowych.

Malarstwo Juliusza Słabiaka

Juliusz Słabiak tworzył pod dużym wpływem artystycznego rodu Kossaków. Posługiwał się przede wszystkim techniką olejną, rzadziej akwarelą. Malował w sposób energiczny, pewnymi pociągnięciami pędzla. W swoich pracach przedstawiał najczęściej pejzaże i sceny rodzajowe związane z życiem wsi, np. orkę, targi czy barwne wesela oraz widoki Krakowa (najczęściej Rynek i kwiaciarki krakowskie). Juliusz Słabiak malował również ujmowane w różnych porach roku epizody z polowań, a także sceny batalistyczne. Tematy te pozwalały mu na wykonywanie inspirowanych sztuką swojego nauczyciela dynamicznych kompozycji z ujmowanymi w ruchu końmi.
W obrazach Juliusza Słabiaka uwidacznia się niemal impresjonistyczna wrażliwość artysty na światło i świeżość koloru. Twórczość malarza należy określić jako kontynuację tradycyjnego XIX-wiecznego nurtu malarstwa realistycznego związanego z polskimi artystami tworzącymi w środowisku monachijskim.

Przyjmujemy obrazy Juliusza Słabiaka na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Juliusza Słabiaka.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Juliusza Słabiaka, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Juliusza Słabiaka w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].

NIEDOSTĘPNE OBRAZY JULIUSZA SŁABIAKA