WYGRZYWALSKI Feliks Kazimierz

WYGRZYWALSKI Feliks Kazimierz

WYGRZYWALSKI Feliks Kazimierz BIOGRAFIA

Tytuł:Na pustyni
Technika:olej, płótno
Wymiary:55,5 x 75,2 cm (wymiary w świetle oprawy)
91 x 72 cm (wymiary z oprawą)
Cena wywoławcza:3600,00 zł
Estymacja:4000,00 - 6000,00 zł
złóż zlecenie

FELIKS KAZIMIERZ WYGRZYWALSKI - NOTA BIOGRAFICZNA

Feliks Kazimierz Wygrzywalski urodził się w 1903 roku, zmarł w 1966 r. Był synem malarza Feliksa Michała Wygrzywalskiego. W latach 20. studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, początkowo w pracowni Władysława Jarockiego, później pod okiem Józefa Mehoffera.

Twórczość artysty w kompozycji oraz tematyki nawiązuje do malarstwa jego ojca. W jego pracach pojawiają się zatem chętnie sceny nadmorskie (np. "Rybacy") oraz orientalne (np. "Sprzedawcy dywanów"). Tematyka mitologiczna nie była również obca malarzowi.

Warto wspomnieć, że w okresie międzywojennym artysty wystawiał swoje prace w lwowskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych. W 1929 roku uczestniczył w wystawie "Plastyki" w Zachęcie. Od 1950 roku był członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.