STUDENCKI Stanisław
Stanisław Studencki - notowania aukcyjne
Aktualna oferta aukcyjna Stanisława Studenckiego. Wyniki aukcyjne. Biografia
Zachęcamy do zgłaszania prac Stanisława Studenckiego na aukcję [kontakt]
Tytuł: | Ułani przed dworkiem (1931) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 70 x 98 cm 84,5 x 112 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "St. Studencki 1931." |
Sprzedane: | 40. Aukcja Dzieł Sztuki (15 X 2024) |
Cena wywoławcza: | 4800 zł |
Cena uzyskana: | 8000 zł |
Tytuł: | Spotkanie na zwiadzie (1936) |
Technika: | olej, płótno naklejone na tekturę |
Wymiary: | 48,5 x 33 cm (w świetle passe-partout) 80 x 65 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "St. Studencki | 1936." |
Sprzedane: | XXXI Aukcja Dzieł Sztuki (20 IX 2023) |
Cena wywoławcza: | 4000 zł |
Cena uzyskana: | 6500 zł |
Tytuł: | Spłoszone konie pod Barbakanem (1924) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 85 x 135 cm 97 x 148 cm (wymiary z oprawą) |
Uwagi: | sygn. l.d.: „ST. STUDENCKI 1924” PRACA NIEDOSTĘPNA |
STANISŁAW STUDENCKI
Stanisław Studencki urodził się w 1900 roku w Nowym Sączu, zmarł w 1944 roku. Studia odbył w latach 1921-1926 w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie uczęszczał na zajęcia m.in. do pracowni Władysława Jarockiego, Stanisława Kamockiego, Stanisława Dębickiego, Józefa Pankiewicza i Fryderyka Pautscha. W 1925 roku artysta związał się z prywatną pracownią Wojciecha Kossaka, w której doskonalił swój warsztat malarski współpracując ze znanym malarzem i czerpiąc inspiracje z jego sztuki.
Począwszy od 1933 roku Stanisław Studencki należał do Związku Polskich Artystów Plastyków.
Malarstwo Stanisława Studenckiego
Stanisław Studencki był malarzem batalistą, w swojej twórczości podejmował przede wszystkim tematykę bitewną, malował także konie i sceny rodzajowe z codziennego życia wojska oraz polskiej wsi. Rzadziej Stanisław Studencki zajmował się samodzielnym malarstwem pejzażowym i sztuką portretu, wykonał m.in. liczne wizerunki Tadeusza Kościuszki oraz marszałka Józefa Piłsudskiego.
Przyjmujemy obrazy Stanisława Studenckiego na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Stanisława Studenckiego.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Stanisława Studenckiego, zapraszamy do kontaktu [link].
Zobacz galerię obrazów Stanisława Studenckiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].