SERAFIN Władysław

Władysław Serafin - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Władysława Serafina. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Władysława Serafina na aukcję [kontakt]

SERAFIN Władysław
SERAFIN WładysławSERAFIN Władysław
Tytuł:Rynek Główny w Krakowie
Technika:olej, płótno
Wymiary:48,5 x 69 cm
59,5 x 80 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: "W Serafin"

Sprzedane:XXXVI Aukcja Dzieł Sztuki (16 IV 2024)
Cena wywoławcza:1800 zł
Cena uzyskana:2600 zł
SERAFIN Władysław
Tytuł:Przełom Dunajca
Technika:60 x 75 cm
70,5 x 85 cm (z oprawą)
Wymiary:olej, płótno

Cena wywoławcza:1800 zł
Cena uzyskana:2000 zł
SERAFIN Władysław
Tytuł:Widok na port (1974)
Technika:olej, płótno
Wymiary:53 x 90 cm
66 x 103,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany l.d.: "W Serafin 974"
Widoczne zabrudzenie warstwy malarskiej.
Sprzedane:XXVIII Aukcja Dzieł Sztuki (29 VI 2023)
Cena wywoławcza:2600 zł
Cena uzyskana:2600 zł
SERAFIN Władysław
SERAFIN WładysławSERAFIN WładysławSERAFIN Władysław
Tytuł:Kościół św. Wojciecha w Krakowie
Technika:olej, płótno
Wymiary:57,5 x 43 cm
66,7 x 52,8 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: “W Serafin”
Sprzedane:V Aukcja Dzieł Sztuki (29 X 2020)
Cena wywoławcza:2000 zł
Cena uzyskana:3100 zł
SERAFIN Władysław
Tytuł:Sukiennice
Technika:olej, płótno
Wymiary:50 x 65 cm
65,5 x 80,5 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:sygnowany p.d.: "Serafin"
Sprzedane:I Aukcja Dzieł Sztuki
Cena wywoławcza:2600 zł
Cena uzyskana:4400 zł
SERAFIN Władysław
Tytuł:Brama Floriańska (1973)
Technika:olej, płótno
Wymiary:48,5 x 64,5 cm
Uwagi:Sygnowany i datowany l.d.: "W Serafin 1973"

SERAFIN Władysław
Tytuł:Kościół Mariacki nocą
Technika:pastel, karton
Wymiary:46 x 30 cm (w świetle passe-partout)
68 x 52 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:sygn. l.d.: "W Serafin"

WŁADYSŁAW SERAFIN

Władysław Serafin urodził się w 1905 roku, zmarł w roku 1988. W latach 1932-1938 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowniach Fryderyka Pautscha i Władysława Jarockiego.

Malarstwo Władysława Serafina

Głównymi tematami podejmowanymi przez Władysława Serafina były widoki Krakowa, tatrzańskie i nadmorskie pejzaże oraz martwe natury. W swoich kompozycjach malarz kładł szczególny nacisk na warstwę kolorystyczną, interesował się też problemem światła i jego oddziaływaniem na relacje barwne.
Władysław Serafin był spadkobiercą krakowskiej szkoły pejzażu i to właśnie krajobraz oraz weduta stanowią główny trzon jego sztuki. Duży wpływ na rozwój twórczości artysty odegrały wyjazdy plenerowe prowadzone przez jego nauczycieli w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Pejzaże malowane przez Władysława Serafina są niezwykle malarskie, zawierają w sobie poetykę i nastrój przedstawianego miejsca, a także korespondują z emocjami i przeżyciami wewnętrznymi malarza.
Znaczną rolę w twórczości Władysława Serafina odegrały również martwe natury, a w szczególności często podejmowane przez artystę studia bukietów kwiatów, sytuowanych w przeróżnym otoczeniu, m.in. na tle draperii lub okna.
Władysław Serafin podejmował również tematykę portretu, malarstwa religijnego i scen ujmowanych we wnętrzach.

Artysta interesował się sztuką przełomu XIX i XX wieku, o czym świadczyć może wykonana przez niego kopia obrazu Franciszka Żmurki "Widzenie Fausta".

Władysław Serafin był niezwykle biegły warsztatowo, doskonale dobierał technikę i sposób malowania do ukazywanego przedstawienia. Ulubionymi technikami malarskimi artysty był olej, akwarela oraz pastel. Olejne obrazy artysty malowane są szkicowo, krótkimi, dynamicznymi pociągnięciami pędzla, których ślad wyraźnie widoczny jest na powierzchni dzieła. Dalsze plany malowane są bardziej płasko, z pozostawieniem prześwitującej miejscami warstwy podmalówki. Pierwszy plan artysta podkreślał impastem, co widoczne jest np. w obrazie "Rynek w Krakowie (widok na Kościół Mariacki)". Akwarele Władysława Serafina są natomiast niezwykle płynne i delikatne. Została w nich ograniczona rola linii, co można zaobserwować na przykładzie "Pejzażu podgórskiego IV". Pastele natomiast są bardziej bezpośrednie w wyrazie, linearne i ekspresyjne, utrzymane najczęściej w zimnej kolorystyce.

Artysta brał udział m.in. w Ogólnopolskiej Wystawie Plastyki. Jego prace były też prezentowane na Wystawie Piętnastolecia Muzeum Narodowego w Warszawie.

Przyjmujemy obrazy Władysława Serafina na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Władysława Serafina.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Władysława Serafina, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Władysława Serafina w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].

NIEDOSTĘPNE OBRAZY WŁADYSŁAWA SERAFINA