Oferta galeryjna

Galeria sztuki

ZIN WiktorZIN WiktorZIN Wiktor
Tytuł:Brama wieżowa
Technika:węgiel, papier
Wymiary:71 x 49,5 cm
73,5 x 52,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "Wiktor Zin"

PROWENIENCJA:
- dar od artysty,
- kolekcja prywatna.
ZACHAREWICZ Witold
ZACHAREWICZ WitoldZACHAREWICZ WitoldZACHAREWICZ Witold
Tytuł:Bukiet piwonii w zielonym wazonie (1980)
Technika:olej, płótno
Wymiary:50 x 40 cm
66,5 x 57 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "Zachar"
HRYNKOWSKI Jan
HRYNKOWSKI JanHRYNKOWSKI Jan
Tytuł:Gęsi
Technika:olej, tektura
Wymiary:23 x 33 cm (w świetle passe-partout)
41 x 50,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "j. hrynkowski"
WALLIS-JONIAK Teresa
WALLIS-JONIAK TeresaWALLIS-JONIAK Teresa
Tytuł:Martwa natura z pejzażem (lata 90.)
Technika:olej, płótno
Wymiary:60 x 73 cm
67 x 79,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "T. Wallis-J. 9[nieczytelne]"
WÓJTOWICZ Stanisław
WÓJTOWICZ StanisławWÓJTOWICZ Stanisław
Tytuł:Akt kobiety z pieskiem (1979)
Technika:olej, płótno naklejone na tekturę
Wymiary:65 x 46 cm
79 x 60 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "ST. WÓJTOWICZ 79."
BRZESKI Janusz Maria
BRZESKI Janusz MariaBRZESKI Janusz MariaBRZESKI Janusz Maria
Tytuł:Wielkanoc
Technika:tusz, ołówek, papier
Wymiary:19,5 x 14 cm (w świetle passe-partout)
40,5 x 30,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: "jmb.-"
STAŃKO Leszek
STAŃKO LeszekSTAŃKO Leszek
Tytuł:Widok na Tatry (1970)
Technika:olej, karton
Wymiary:24,5 x 35 cm
43 x 53 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i opisany p.d.: "LESZEK STAŃKO 4.X.1970 R"
SZWACZ Bogusław
Tytuł:Bez tytułu (1998)
Technika:gwasz, technika mieszana, papier
Wymiary:15 x 15 cm (w świetle passe-partout)
36,3 x 35 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany l.g: "~ 1998 ~ SZWACZ" oraz śr.d.: "1998 - SZWACZ"
WILKOŃ Józef
WILKOŃ JózefWILKOŃ Józef
Tytuł:Tabun koników
Technika:gwasz, pastel, technika własna, papier
Wymiary:14,5 x 21 cm
40,5 x 46 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "JWilkoń"
KRAUPE-ŚWIDERSKA Janina
KRAUPE-ŚWIDERSKA JaninaKRAUPE-ŚWIDERSKA JaninaKRAUPE-ŚWIDERSKA Janina
Tytuł:Ideogramy
Technika:gwasz, akwarela, papier
Wymiary:43,5 x 53 cm
71 x 79,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "J. Kraupe"
KOŁODZIEJCZYK Tomasz
KOŁODZIEJCZYK TomaszKOŁODZIEJCZYK Tomasz
Tytuł:Łódka (2016)
Technika:akryl, płótno
Wymiary:50 x 65 cm
61,5 x 76,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i opisany na odwrocie: "ŁÓDKA | TOMASZ KOŁODZIEJCZYK | 2016"
TUŹNIK Andrzej
TUŹNIK AndrzejTUŹNIK AndrzejTUŹNIK Andrzej
Tytuł:Carro azul (2016)
Technika:olej, płótno
Wymiary:60 x 80 cm
68 x 87,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: "A"
Opisany na odwrocie: "A’2016"
Na odwrocie dwie pieczątki autorskie.
PANEK Jerzy
PANEK JerzyPANEK Jerzy
Tytuł:Autoportret (2000)
Technika:pastel olejny, papier
Wymiary:48 x 34 cm
Uwagi:Sygnowany i datowany p.g.: "Panek"
Opisany na odwrocie: "Kraków | 6 lipca 2000 | Panek | Autoportret" ; "47,5 x 34"
PĘKSOWA Ewelina
Tytuł:Muzykujące Anioły
Technika:malarstwo na szkle
Wymiary:39,5 x 30 cm (w świetle oprawy)
46,3 x 37 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: "EPęksowa"
WALCZAK Zdzisław
WALCZAK ZdzisławWALCZAK ZdzisławWALCZAK Zdzisław
Tytuł:Pejzaż tatrzański (1981)
Technika:gwasz, papier
Wymiary:15 x 30 cm
23,7 x 38 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "Z Walczak | 1981"
WALCZAK Zdzisław
Tytuł:Polana Jamy w Dolinie Chochołowskiej (1985)
Technika:gwasz, karton
Wymiary:31,5 x 41,6 cm
38 x 49 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "Z. Walczak | 14.V.1985"
Opisany ołówkiem śr.d.: "Polana Jamy"
Opisany na odwrocie: "Polana Jamy | 14.V.1985 | ZWalczak"
PĘKSA Jolanta
Tytuł:Uczta weselna (1977)
Technika:malarstwo na szkle
46 x 36,7 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany l.śr.: "JPęksa | 1977"
Opisany na odwrocie: "Jolanta Pęksa | Zakopane 1977"
ŚWIDERSKI Jan
ŚWIDERSKI JanŚWIDERSKI Jan
Tytuł:Miasteczko
Technika:olej, papier naklejony na tekturę
Wymiary:29,5 x 42 cm
Uwagi:Sygnowany p.d.: "Jan Świderski"
Autor nieznany
Autor nieznanyAutor nieznanyAutor nieznany
Tytuł:Portret cesarzowej Marii Teresy Habsburg jako wdowy
Technika:olej, płótno
Wymiary:94,5 x 74 cm
107 x 86,5 cm (z oprawą)

Maria Teresa Walburga Amalia Christina von Habsburg (1717-1780) była córką cesarza Karola VI Habsburga, niekoronowaną cesarzową Austrii i Cesarzową Rzymską.
Po śmierci męża, Franciszka I Stefana Lotaryńskiego, w 1765 roku Maria Teresa przybrała wdowie szaty i okazywała w ten sposób żałobę już do końca swojego życia, powstałe po tym wydarzeniu portrety cesarzowej przedstawiają ją zatem właśnie w takim stroju. Jednym z najbardziej znanych wizerunków Marii Teresy Habsburg jako wdowy jest dzieło Antona von Marona (1733-1808) z 1772 roku (obecnie w zbiorach Muzeum Regionalnego w Ptuj Ormož w Słowenii). Na podstawie wspomnianego obrazu powstawały wierne kopie, ale także nieco swobodniej nawiązujące do tego przedstawienia wizerunki, z których jeden prezentujemy Państwu w tym miejscu.
Cesarzowa Maria Teresa została ukazana tutaj w wieku dojrzałym, w konwencji portretu reprezentacyjnego, w pozycji siedzącej, w stroju wdowim z krzyżem gwiaździstym na lewej piersi i czarnym, upiętym charakterystycznie welonem na głowie. Cesarzowa trzyma w dłoni dokument, po lewej stronie kompozycji widnieją regalia symbolizujące jej władzę.
WÓJTOWICZ Stanisław
WÓJTOWICZ StanisławWÓJTOWICZ StanisławWÓJTOWICZ Stanisław
Tytuł:Kobieta
Technika:olej, płyta
Wymiary:45 x 29,5 cm
49 x 33 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "S. Wójtowicz"
TRYBALSKI Paweł
TRYBALSKI PawełTRYBALSKI PawełTRYBALSKI Paweł
Tytuł:Z cyklu "Fałdyliery" (2003)
Technika:akryl, papier
Wymiary:28 x 33,5 cm
26,5 x 32,3 cm (w świetle passe-partout)
40,5 x 50,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany l.g.: "PAWEŁ TRYBALSKI 2003"
Na odwrocie pieczątka autorska Pawła Trybalskiego.
Autor nieznany
Autor nieznanyAutor nieznany
Tytuł:Góral przy orce
Technika:olej, płótno
Wymiary:52 x 68,5 cm
KARCZ Włodzimierz
KARCZ WłodzimierzKARCZ WłodzimierzKARCZ Włodzimierz
Tytuł:Kraków - zestaw czterech prac
Technika:olej, płótno
Wymiary:50 x 40 cm/40 x 50 cm (każdy)
61,5 x 51,5 cm/51,5 x 61,5 cm (z oprawą każdy)
Uwagi:Sygnowany i opisany p.d.: "Karcz | 5.05." ("Zakole Wisły z widokiem na Wawel")
Sygnowany i opisany l.d.: "Karcz | 6.05." ("Salwator - widok na Klasztor Sióstr Norbertanek i Wawel")
Sygnowany i opisany p.d.: "Karcz | 6.05." ("Kazimierz - widok na kościół Bożego Ciała")
Sygnowany i opisany p.d.: "Karcz 6.05" ("Ulica Kanonicza")
SETKOWICZ Adam
SETKOWICZ AdamSETKOWICZ AdamSETKOWICZ Adam
Tytuł:Wesele krakowskie
Technika:olej, tektura
Wymiary:55,5 x 79 cm
71,5 x 95 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: "A. Setkowicz"
Lokalnie widoczne drobne ubytki malatury (l.d.).

Adam Setkowicz jest znany jako twórca sielankowych wiejskich scen rodzajowych. Malarz najchętniej ukazywał realia podkrakowskich miejscowości. W tworzonych przez niego kompozycjach wielokrotnie powracał motyw końskich zaprzęgów.
W prezentowanej pracy w centrum pola obrazowego został przedstawiony krakowski orszak weselny, który wyraźnie odcina się od bieli pokrytego śniegiem otoczenia. Wąska gama barwna jest zdynamizowana kolorowymi strojami rozbawionych weselników, w których dominują akcenty czerwieni. Obraz stanowi charakterystyczny dla tego twórcy przykład zimowej kompozycji, która w szczery sposób oddaje lokalny folklor.
KOZYRA Andrzej
KOZYRA AndrzejKOZYRA AndrzejKOZYRA Andrzej
Tytuł:Na Południu
Technika:tempera, olej, deska
Wymiary:31,7 x 43,6 cm
39 x 51 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: "KOZYRA"

Prezentowany obraz Andrzeja Kozyry "Na Południu" ukazuje krajobraz z historyczną architekturą. Natłok szczegółów, kolorystyka i ogólny charakter formalny przywodzi w pierwszej chwili skojarzenia z malarstwem Pietera Bruegla Starszego.
Szczególną uwagę zwracają pozornie przypadkowe, rozrzucone przedmioty, z których większość (np. złamana drabina, przewrócona doniczka czy pęknięte wiosło) została zniszczona i nie nadaje się do dalszego użytku. Po lewej stronie kompozycji widać leżącego mężczyznę z nożem w ręce. Niepokojącą ciszę zdaje się przerywać bicie dzwonu.
Co wydarzyło się przed momentem? Czego skutkiem jest przedstawione zniszczenie? Na te pytania widz sam musi odpowiedzieć.
FILIPKIEWICZ Mieczysław
FILIPKIEWICZ MieczysławFILIPKIEWICZ MieczysławFILIPKIEWICZ Mieczysław
Tytuł:Zima w górach
Technika:olej, tektura
Wymiary:49 x 68 cm
66 x 85 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "MIECZYSŁAW FILIPKIEWICZ"
Widoczne wybrzuszenie podłoża.
RYCHTER-JANOWSKA Bronisława
RYCHTER-JANOWSKA BronisławaRYCHTER-JANOWSKA BronisławaRYCHTER-JANOWSKA Bronisława
Tytuł:Za murem
Technika:olej, tektura
Wymiary:34 x 48 cm
44,5 x 58,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "B. RYCHTER-JANOWSKA"

Na odwrocie pieczęć krakowskiej Fabryki Farb i Przyborów Malarskich "ISKRA & KARMAŃSKI".
Obraz w przeszłości poddany konserwacji. Widoczny niewielki ubytek malatury (o średnicy ok. 1 cm) przy krawędzi obrazu (l.d.).
KANTOR Tadeusz
KANTOR TadeuszKANTOR Tadeusz
Tytuł:Mężczyzna w rogatywce
Technika:flamaster, papier
Wymiary:28 x 19,5 cm
42 x 33,3 cm (z passe-partout)
Uwagi:Na papierze widoczny znak wodny wytwórni Arches ("EXTRA STRONG | B.F.K. Rives")
KANTOR Tadeusz
KANTOR TadeuszKANTOR Tadeusz
Tytuł:Mistrz Wit
Technika:collage, olej, tusz, flamaster, papier
Wymiary:27,8 x 19,2 cm
43 x 33 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "T Kantor"
Opisany p.śr.: "mistrz Wit"
KANTOR Tadeusz
KANTOR TadeuszKANTOR Tadeusz
Tytuł:Kuźnica z wyobraźni (1974)
Technika:tusz, flamaster, papier
Wymiary:20,8 x 29,9 cm
24 x 33 cm (z oprawą)
Opisany p.d.: "Kuźnica 6/74"
Strony: