KARCZ Włodzimierz

Włodzimierz Karcz - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Włodzimierza Karcza. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Włodzimierza Karcza na aukcję [kontakt]

KARCZ Włodzimierz
KARCZ WłodzimierzKARCZ WłodzimierzKARCZ Włodzimierz
Tytuł:Rynek Główny w Krakowie (1983)
Technika:olej, płótno naklejone na płytę
Wymiary:43 x 32 cm (w świetle oprawy)
54 x 43 cm (z oprawą)
Sygnowany i datowany l.d.: "Karcz | 1983"
Sprzedane:XVIII Aukcja Dzieł Sztuki (14 IX 2022)
Cena wywoławcza:1200 zł
Cena uzyskana:2000 zł

WŁODZIMIERZ KARCZ

Włodzimierz Karcz urodził się w 1937 roku, zmarł w 2008 roku. Od 1960 roku studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie obronił dyplom w 1967 roku w pracowni Witolda Chomicza. Był członkiem grupy artystycznej "Pod Paletą".

Twórczość Włodzimierza Karcza

Włodzimierz Karcz był malarzem-pejzażystą, który tworzył w technice olejnej. Tematycznie prace artysty są zdominowane przez widoki Krakowa i przedstawienia tamtejszych zabytków.
Obrazy Włodzimierza Karcza charakteryzuje zawężona, ciepła gama barwna i nostalgiczna nastrojowość.

Włodzimierz Karcz - wystawy

Twórczości Włodzimierza Karcza poświęcono 10 wystaw indywidualnych. Malarz prezentował swoje obrazy również na wystawach zbiorowych, m.in. na X Ogólnopolskiej Wystawie Malarstwa "Bielska Jesień" w 1972 roku.

Obrazy artysty znajdują się wielu kolekcjach muzealnych i prywatnych w Polsce oraz za granicą.

Przyjmujemy obrazy Włodzimierza Karcza na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Włodzimierza Karcza.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Włodzimierza Karcza, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Włodzimierza Karcza w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].