SZTUKA DAWNA

SOKOŁOWSKI Zygmunt
SOKOŁOWSKI ZygmuntSOKOŁOWSKI ZygmuntSOKOŁOWSKI Zygmunt
Tytuł:Landsknechci w wartowni (1878)
Technika:olej, płótno dublowane
Wymiary:103 x 85,5 cm
126 x 109,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "Sokołowski_ 78"

OPIS PRACY:
Zygmunt Sokołowski znany jest jako przedwcześnie zmarły, dobrze zapowiadający się malarz akademicki, uczeń Aleksandra Wagnera i
Jana Matejki, twórca wielkoformatowych scen religijnych.
Prezentowana praca pochodzi z wczesnego okresu twórczości artysty,
a konkretniej początku studiów w Akademii Sztuk Pięknych w Monachium. Obraz przedstawia landsknechtów, czyli żołnierzy formacji piechoty, od końca XV wieku wchodzących w skład armii cesarskiej. Szczególną popularność landsknechci zdobyli w czasach cesarza Maksymiliana I Habsburga, brali udział w licznych kampaniach wojskowych. Ich stroje były stylizowane na ubiór gwardzistów szwajcarskich. Nosili obcisłe barwne kaftany (tzw. wamsy) z licznymi rozcięciami, krótkie bufiaste spodnie, jedwabne pończochy i trzewiki. Głowę nakrywali finezyjnymi kapeluszami. Uzbrojeni byli w halabardy i miecze, ciało chronili odziewając się w półzbroje.
Zygmunt Sokołowski zdecydował się na przedstawienie trzech landschnechtów po służbie, w towarzystwie kobiety niosącej dzban.
Obecność kobiet w obozie wojskowym była w czasach nowożytnych zjawiskiem powszechnym. Markietanki podążały za armią, zajmowały się handlem, prowadzeniem jadłodajni dla żołnierzy, praniem i opatrywaniem rannych. Kobiety te były zwykle także żonami wojskowych.
Wszystkie przedstawione przez Zygmunta Sokołowskiego na obrazie postacie przebywają w jednej z izb wartowni, która przeznaczona była zapewne do odpoczynku. Świadczą o tym swobodne pozy mężczyzn i ich pełne wesołości, rozbawione twarze. Dookoła postaci można zauważyć także elementy takie jak zdjęty, leżący na ziemi miecz czy pozostałości po spożywanym posiłku (misa z resztkami jedzenia oraz postawiony na stole dzban). Usytuowana w centrum obrazu kobieta, ubrana w błękitną suknię, wchodzi w interakcje z dwoma żołnierzami. Siedzący po lewej podaje jej kufel, mężczyzna po prawej obejmuje ją w pasie, co wydaje się budzić sprzeciw kobiety.

Podjęcie przez Zygmunta Sokołowskiego omawianego tematu było zapewne efektem przyswojenia tendencji i zainteresowań profesorów monachijskich. Pod wpływem ówczesnego dyrektora Akademii, Carla von Pilotiego, rosła popularność rodzajowo ujętej tematyki historycznej, rozwijanej następnie także przez uczniów tego słynnego malarza, takich jak Franz von Defregger czy Wilhelm von Diez. Szczególne zainteresowanie historią i kulturą krajów niemieckich przełożyło się w latach 80. XIX wieku na popularyzację XVI-wiecznych grafik niemieckich. Przykładowo, Georg Hirth w 1882 roku w Monachium wydał Obrazkową historię kultury trzech wieków (Kulturgeschichtliches Bilderbuch aus drei Jahrhunderten), w której przedstawił żywot cesarza Maksymiliana I, życie dworskie w dawnej Rzeszy i cesarskie formacje wojskowe. Noszone stroje oraz uzbrojenie, zilustrowano na postawie grafik dawnych mistrzów takich jak Albrecht Dürer czy Lucas Cranach. Formacje piesze landsknechtów, zostały pokazane w dziele Hirtha, według popularnych wówczas rycin Daniela Hopfera. To właśnie te przedstawienia z dużym prawdopodobieństwem mogły posłużyć Zygmuntowi Sokołowskiemu jako wzór do ukazania strojów malowanych postaci. Innym źródłem inspiracji malarza mogły być także samodzielne studia prowadzone w monachijskiej Pinakotece, gdzie miał szanse zapoznać się z XVII-wiecznymi obrazami flamandzkich i holenderskich mistrzów, przedstawiającymi biesiady, w tym także uczty oddziałów wojskowych, tak jak np. na obecnym wówczas w kolekcji obrazie Pietera Quasta pt. "Scena obozowa", pochodzącym z około 1630 roku.
zapytaj o cenę
RODAKOWSKI Henryk
RODAKOWSKI HenrykRODAKOWSKI Henryk
Tytuł:Portret kobiety z zielonkawą broszą
Technika:olej, płótno dublowane
Wymiary:59 x 45 cm
79 x 68,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Do obrazu dołączona opinia Stanisława Dąbrowskiego z 1962 roku.
Widoczny podłużny ubytek farby (ok. 1,5 cm) p.śr.

OPIS PRACY:
Henryka Rodakowskiego zalicza się do grona najwybitniejszych malarzy polskich tworzących w XIX wieku. Znany jest on przede wszystkim z malarstwa portretowego, które doprowadził do absolutnej perfekcji. Charakterystycznymi cechami portretów pędzla Henryka Rodakowskiego są niezwykle realistycznie malowane sylwetki modeli, zwłaszcza twarze i dłonie portretowanych, na których skupiał się zdecydowanie mocniej, niż na malowaniu szczegółów elementów stroju czy doprecyzowywaniu tła, utrzymanego zwykle w ciemnych barwach.
Prezentowany szkic portretowy przestawia kobietę w wieku dojrzałym, ubraną w czerwoną suknię, z zielonkawą broszą pod szyją i czepcem na głowie. Dama ukazana została w ujęciu popiersiowym. Całą swoją uwagę malarz skoncentrował na trafnym odwzorowaniu fizjonomii portretowanej i uwidocznieniu cech charakterystycznych: zmarszczek, wiotkiej skóry, zielonych, pełnych mądrości, ale zarazem nieco już zmęczonych oczu, bladej karnacji i lekkiego rumieńca rysującego się na lewym policzku. Twarz kobiety wydobyta została dodatkowo przez zastosowanie punktowego, sztucznego światła. Resztę sylwetki Henryk Rodakowski ujął bardzo swobodnie, szkicowo, szerokimi pociągnięciami pędzla, bez przesadnej dbałości o detale. Jasna twarz i siwe włosy kobiety kontrastują kolorystycznie z głęboką czerwienią jej stroju oraz utrzymanym w ciepłych barwach czepcem. Spinająca ubranie zielona brosza nawiązuje do kolorytu oczu modelki.

Obraz stanowi przykład typowego dla twórczości Henryka Rodakowskiego portretu psychologicznego o nastroju intymnym, w którym odpowiednio ujęte i wydobyte cechy fizjonomiczne modela pozwalają odbiorcy rozpoznać charakter, kondycję i usposobienie przedstawionej postaci.
zapytaj o cenę
RYCHTER-JANOWSKA Bronisława
RYCHTER-JANOWSKA BronisławaRYCHTER-JANOWSKA BronisławaRYCHTER-JANOWSKA Bronisława
Tytuł:Przy fortepianie (1935)
Technika:olej, karton
Wymiary:15,2 x 22 cm (w świetle passe-partout)
30 x 36,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany l.d.: "B. RYCHTER-JANOWSKA. | 1935."
Opisany na odwrocie: "Szkic do obrazu "w Salonie" | BronisRychter-Janowska";
"BronisRychter-Janowska"
Widoczne przetarcia malatury.
zapytaj o cenę
HULEWICZ Jerzy
HULEWICZ JerzyHULEWICZ Jerzy
Tytuł:Gracja i fauny
Technika:olej, płótno
Wymiary:67,5 x 55,5 cm
83,5 x 72 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "JHulewicz"

Obraz posiada opinię Agnieszki Salamon-Radeckiej oraz opinię konserwatorską Pracowni Konserwacji Dzieł Sztuki "Dell’arte".
zapytaj o cenę
WODZINOWSKI Wincenty
WODZINOWSKI WincentyWODZINOWSKI Wincenty
Tytuł:Krakowiak
Technika:olej, tektura
Wymiary:34,5 x 50 cm
34,5 x 50 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "W. Wodzinowski"
zapytaj o cenę
DUDA Miron
DUDA MironDUDA Miron
Tytuł:Martwa natura z jabłkami
Technika:gwasz, papier naklejony na tekturę
Wymiary:40,5 x 48,5 cm
55 x 62 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: "M. Duda"
zapytaj o cenę
ŻMURKO Franciszek
ŻMURKO FranciszekŻMURKO Franciszek
Tytuł:Natchnienie artysty
Technika:olej, tektura
Wymiary:14,1 x 19,4 cm
23,5 x 28,3 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: "Fr. Żmurko"

OPIS PRACY:
Franciszek Żmurko, malarz akademicki i salonowy, zasłynął szczególnie dzięki przedstawieniom kobiet, malowanym zarówno w ujęciu alegorycznym, jak i rodzajowym oraz orientalnym, zwykle z dozą mniej lub bardziej subtelnego erotyzmu. Swoje obrazy artysta tworzył często w nurcie portretowym, ujmując sylwetki kobiece w półpostaci, spowijając ich ciała niezwykle lekko malowanymi zwojami materiału.

Prezentowana praca jest jednak zgoła inna - przedstawia w symbolicznym ujęciu natchnienie malarza, które dla artysty stanowi zawsze początek procesu twórczego. Zagadnienie roli artysty, a także jego sztuki i samego jej źródła powracało zresztą niejednokrotnie w rozważaniach młodopolskich. Swoboda malowania obrazu, a także niedoprecyzowanie szczegółów, ani miejsca i czasu, w których rozgrywa się uwieczniona scena, nadają pracy wręcz mistycznego charakteru.
Po prawej stronie kompozycji znajduje się postać muzy - unoszącej się półpostaci kobiety, jak gdyby wyrwanej z jednego z obrazów artysty. Rysy jej twarzy pozostają niedookreślone. W podobny, dość enigmatyczny sposób Franciszek Żmurko przedstawił zapatrzonego w nią artystę, trzymającego w dłoni paletę. Zwrócenie postaci męskiej plecami do widza skutecznie utrudnia identyfikacje modela. Natomiast porównanie ujęcia z fotografiami z późnego okresu życia Franciszka Żmurki, pozwala wysunąć przypuszczenia,
że artysta pragnął przedstawić tu samego siebie. Uwagę zwraca przede wszystkim charakterystyczna szpiczasto zakończona broda, którą zwykł nosić.
Chociaż tworzenie portretów własnych, należy do mniej znanych obszarów działalności Franciszka Żmurki, wiadomo jest, że wykonał ich co najmniej kilka, wykorzystując różne techniki malarskie. Jednym z najbardziej znanych jest "Autoportret z paletą" z 1895 roku, przechowywany w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie. Ukazywanie samego siebie w różnych momentach życia, było z pewnością świetną okazją do eksperymentowania i pracy studyjnej, ale też pozwalało na głębszą refleksję - nad sztuką i upływającym czasem.
zapytaj o cenę
NEUMANN Abraham (?)
NEUMANN Abraham (?)NEUMANN Abraham (?)NEUMANN Abraham (?)
Tytuł:Nad rzeką (1917)
Technika:pastel, tektura
Wymiary:89 x 63 cm
105 x 78,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Opisany ołówkiem l.d.: "A. Neumann 1917"
Na odwrocie pieczęć krakowskiego magazynu przyborów malarskich Róży Aleksandrowicz.

Autorstwo obrazu prawdopodobnie można przypisać Abrahamowi Neumannowi (1873-1942) [zobacz biografię artysty]
zapytaj o cenę
KRZYŻAK Mieczysław
KRZYŻAK MieczysławKRZYŻAK MieczysławKRZYŻAK Mieczysław
Tytuł:Atak wilków
Technika:olej, płótno
Wymiary:50 x 70 cm
63,5 x 83,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "M. Krzyżak"
Widoczne zabrudzenie malatury.
zapytaj o cenę
AXENTOWICZ Teodor
AXENTOWICZ TeodorAXENTOWICZ TeodorAXENTOWICZ Teodor
Tytuł:Gromniczna - Huculi w drodze na obchody
Technika:olej, tektura
Wymiary:40,2 x 49,3 cm
53,5 x 62,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: "T. Axentowicz"

Proweniencja:
- zakup w Desie w latach 60.,
- kolekcja prywatna.

OPIS PRACY:
Temat obchodów święta Matki Bożej Gromnicznej wielokrotnie przewijał się w twórczości zainspirowanego folklorem (głównie huculskim) Teodora Axentowicza. Artysta ukazywał różne momenty tego zimowego dnia, najczęściej jednak ujmował wiernych pojedynczo lub w niewielkich grupach zdążających dopiero na nabożeństwo – a więc niosących jeszcze niezapaloną święcę. Rzadziej malował same obrzędy lub ludzi powracających do domu z rozpaloną gromnicą.
Zwykle samotną bohaterką takich przedstawień jest młoda dziewczyna w stroju huculskim, trzymająca w ręce świecę, na kolejnym miejscu plasują się ujęcia z dziewczyną i starcem. W bardziej rozbudowanych kompozycjach (jak ta oferowana na aukcji Krakowskiego Domu Aukcyjnego), ukazujących głównych bohaterów w całej postaci lub mniej więcej do linii kolan, artysta wzbogacał tło obrazów szkicowymi sylwetkami kolejnych postaci i zarysem wiosek huculskich.
Mając w pamięci powtarzalność tematu w malarstwie Teodora Axentowicza, warto zaznaczyć mnogość i różnorodność ujęć oraz mistrzostwo artysty w oddawaniu prawdy, ale też budowaniu kompozycji, rytmu i harmonii kolorystycznej. W oferowanym obrazie ciężar kompozycji skupia się po lewej stronie, choć jedna z głównych postaci przedstawiona została centralnie. Zarówno ciężar ten, jak i dominanta ciepłych brązów w ubiorach portretowo ujętych dziewczynki i starca, przełamane zostały lekkim, monochromatycznym zarysem postaci w oddali, w prawym górnym narożniku pola obrazowego. Mocny akcent czerwonej chusty na głowie dziecka zrównoważony został znowuż oranżem chaty widocznej w tle. Dzięki swoistemu rozmyciu konturów oraz laserunkowo malowanym, szarobłękitnym połaciom śniegu z miejscowymi tylko impastami bieli całość jawi się harmonijnie i naturalnie, hamuje ostre kontrasty barwne i sytuuje postacie w realnym pejzażu, nie zaś w abstrakcyjnej przestrzeni bieli. Te wszystkie elementy wpływają na maestrię całej kompozycji.
Jako że Teodor Axentowicz w swoich pracach o tematyce huculskiej upodobał sobie przedstawienia dwóch zimowych świąt – Jordanu oraz omówionego powyżej Matki Bożej Gromnicznej, nie zawsze można z łatwością rozróżnić je między sobą na obrazach mistrza. Wydaje się jednak, że w momencie, kiedy atrybutami przedstawionych postaci jest zarówno świeca, jak i dzban, mamy do czynienia z obrazem święta Jordanu, zaś sama świeca, tak jak w przypadku prezentowanej pracy olejnej, świadczy raczej o Gromnicznej.
Cena:43200 zł
zgłoś zainteresowanie
ANUSZKIEWICZ Richard
ANUSZKIEWICZ RichardANUSZKIEWICZ RichardANUSZKIEWICZ Richard
Tytuł:Red to Blue Portal (1977)
Technika:akryl, płyta, AP 2/9
Wymiary:212 x 122 cm
Uwagi:Sygnowany i opisany ołówkiem p.d.: "ANUSZKIEWICZ A.P. 2/9 1977"
Na odwrocie pieczęć autorska: "20 | ©RICHARD ANUSZKIEWICZ - 1977"
Widoczne drobne zadrapania malatury i wtórnie dopisany numer "#21".
zapytaj o cenę
SŁABIAK Juliusz
SŁABIAK JuliuszSŁABIAK Juliusz
Tytuł:Na wsi
Technika:olej, tektura
Wymiary:50 x 79 cm
58,5 x 77,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: "Juliusz Słabiak"
Widoczne ubytki malatury w lewym i prawym dolnym narożniku.
zapytaj o cenę
SŁABIAK Juliusz
SŁABIAK JuliuszSŁABIAK Juliusz
Tytuł:Ulica Floriańska w Krakowie
Technika:olej, tektura
Wymiary:35 x 50 cm
48 x 63 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: "Juliusz Słabiak"
zapytaj o cenę
NOWICKI Marian
NOWICKI MarianNOWICKI Marian
Tytuł:Zaprzęg - powrót do wioski (1952)
Technika:olej, tektura
Wymiary:34,5 x 49 cm
43 x 58 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "Marian Nowicki | 1952"
zapytaj o cenę
SETKOWICZ Adam
SETKOWICZ AdamSETKOWICZ AdamSETKOWICZ Adam
Tytuł:Na stepie
Technika:olej, tektura
Wymiary:56 x 100 cm
73,5 x 118,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: "A. Setkowicz"
Na odwrocie pieczęć krakowskiego magazynu przyborów malarskich Róży Aleksandrowicz.
zapytaj o cenę
AXENTOWICZ Teodor
AXENTOWICZ TeodorAXENTOWICZ Teodor
Tytuł:Hucułki - święto Jordanu
Technika:pastel, akwarela, papier naklejony na tekturę
Wymiary:67,7 x 48 cm
66 x 46 cm (w świetle passe-partout)
91 x 70,3 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany śr.d.: "Axentowicz" [sygnatura słabo widoczna]
Cena:43200 zł
zgłoś zainteresowanie
KARSZNIEWICZ Jerzy
KARSZNIEWICZ JerzyKARSZNIEWICZ JerzyKARSZNIEWICZ Jerzy
Tytuł:Zima
Technika:olej, płótno dublowane
Wymiary:50 x 57 cm
60,5 x 67,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: "Jerzy Karszniewicz"
Opisany na blejtramie.
Na odwrocie metka z odręcznym opisem obrazu.
zapytaj o cenę
SERAFIN Władysław
SERAFIN WładysławSERAFIN Władysław
Tytuł:Rynek w Krakowie - Sukiennice
Technika:olej, płótno
Wymiary:50 x 75 cm
66 x 91,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: "W Serafin"
zapytaj o cenę
GRAMATYKA Antoni
GRAMATYKA AntoniGRAMATYKA AntoniGRAMATYKA Antoni
Tytuł:Pejzaż z gęsiareczką
Technika:olej, tektura
Wymiary:15 x 23 cm (w świetle oprawy)
24,5 x 32,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: "AGramatyka"
Na odwrocie oprawy metka krakowskiego Salonu Sztuki Alfreda Wawrzeckiego.
zapytaj o cenę
JÓZEFCZYK Zygmunt
JÓZEFCZYK ZygmuntJÓZEFCZYK Zygmunt
Tytuł:Trójka (1931)
Technika:olej, płótno naklejone na tekturę
Wymiary:49,2 x 71 cm
62 x 84 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany l.d.: "Z Józefczyk | 31"
zapytaj o cenę
MICHAŁOWSKI Piotr
MICHAŁOWSKI PiotrMICHAŁOWSKI PiotrMICHAŁOWSKI Piotr
Tytuł:Szkice koni (rysunek dwustronny)
Technika:ołówek, tusz, papier
Wymiary:52,5 x 36,7 cm
Uwagi:Opisany śr.d. ołówkiem przez Wlastimila Hofmana: "Piotr Michałowski | Otrzymałem od rodziny 1934 | Ludwików Michałowskich | Wlastimil Hofman"
Rysunek składa się z dwóch przedzielonych wtórnie arkuszy.
Widoczne zagięcia papieru na krawędziach oraz niewielkie przetarganie podłoża (p.g., 1,5 cm).
Cena:15600 zł
zgłoś zainteresowanie
SETKOWICZ Adam
SETKOWICZ AdamSETKOWICZ Adam
Tytuł:Wiejska dziewczyna w pejzażu (1919)
Technika:olej, tektura
Wymiary:33,3 x 48 cm
39,7 x 55,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany l.d.: "A. Setkowicz 919-"
Cena:7250 zł
zgłoś zainteresowanie
SZYMANOWSKI Wacław
SZYMANOWSKI WacławSZYMANOWSKI WacławSZYMANOWSKI Wacław
Tytuł:Płacząca - postać z grupy "Pochodu na Wawel"
Technika:brąz
Wymiary:12,5 x 14 x 18,5 cm
Uwagi:Sygnowany na podstawie: "W. Szymanowski"

Rzeźba będzie prezentowana na wystawie w Villa La Fleur (jesień 2025). Odbiór pracy możliwy po zakończeniu wystawy.
Fotografia pracy znajdzie się w katalogu wystawy.
Cena:15600 zł
zgłoś zainteresowanie
KAMOCKI Stanisław
KAMOCKI StanisławKAMOCKI StanisławKAMOCKI Stanisław
Tytuł:Marcowy śnieg
Technika:olej, tektura
Wymiary:36 x 51 cm
48,5 x 64 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: "StKamocki"
Opisany na odwrocie: "K. | MARCOWY | ŚNIEG"

OPIS PRACY:
Obraz Stanisława Kamockiego "Marcowy śnieg" ukazuje górzysty pejzaż wsi w okresie przedwiośnia. Artysta przedstawił fragment drewnianego domu z zaznaczoną błękitną szarością kamienną podmurówką oraz dobudówką po jednej stronie. Przed domem znajduje się murowana kapliczka, będąca właściwie dominantą kompozycji. Po prawej, na pierwszym planie, widnieje drewniane ogrodzenie, za nim bezlistne jeszcze drzewa, a w oddali szeroki krajobraz pól pokrytych miejscami topniejącym śniegiem. Stanisław Kamocki, dobierając gamę barwną i sposób prowadzenia narzędzia, dobrze oddał aurę marcowej przyrody. Widz patrzący na obraz może wręcz poczuć rześkie powietrze i zapach wilgotnej, odradzającej się po zimie do życia ziemi.
Pod względem formalnym praca jest malowana zdecydowanymi, szerokimi pociągnięciami pędzla, miejscami pojawiają się impasty. Stanisław Kamocki to jeden z najbardziej cenionych pejzażystów – uczniów Jana Stanisławskiego. Studia pod okiem mistrza wpłynęły w dużej mierze na takie właśnie odważne traktowanie kompozycji oraz budowę obrazu w oparciu o plamę, światło i kolor, nie zaś o sztywny rysunek. To swoiste, raczej wrażeniowe niż studyjne podejście do malarstwa sprawia, że w obrazach Stanisława Kamockiego niezwykle trafnie zamknięty zostaje prawdziwy charakter przedstawianego krajobrazu.
zapytaj o cenę
JAXA-MAŁACHOWSKI Soter August
JAXA-MAŁACHOWSKI Soter AugustJAXA-MAŁACHOWSKI Soter August
Tytuł:Łódź u brzegu - widok na molo w Orłowie (1939)
Technika:gwasz, akwarela, papier naklejony na tekturę
Wymiary:35,5 x 50,5 cm
49 x 64,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "S Jaxa | 1939" [sygnatura częściowo wyblakła]
Na odwrocie metka z Salonu Sztuki Alfreda Wawrzeckiego w Krakowie.
Cena:12000 zł
zgłoś zainteresowanie
LASZCZKA Konstanty
LASZCZKA KonstantyLASZCZKA KonstantyLASZCZKA Konstanty
Tytuł:Smutna
Technika:brąz
Wymiary:36,5 x 28,5 x 15,5 cm
39,5 cm (wysokość z podstawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "KLaszczka 1905"
Odlew współczesny z oryginalnej formy gipsowej.
zapytaj o cenę
ANUSZKIEWICZ Richard
ANUSZKIEWICZ RichardANUSZKIEWICZ RichardANUSZKIEWICZ Richard
Tytuł:Bez tytułu (1971)
Technika:serigrafia, papier
Wymiary:88 x 57 cm
93,5 x 61 cm (arkusz w świetle oprawy)
96 x 63,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany flamastrem p.d.: "ANUSZKIEWICZ 1971"
zapytaj o cenę
TERLECKI Alfred
TERLECKI AlfredTERLECKI Alfred
Tytuł:Wiatrowały w Tatrach (1927)
Technika:olej, tektura
Wymiary:49,3 x 69 cm
67,5 x 87,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "ALFRED TERLECKI. 1927."
Cena:6000 zł
zgłoś zainteresowanie
WYROŻEMSKI Marian
WYROŻEMSKI MarianWYROŻEMSKI MarianWYROŻEMSKI Marian
Tytuł:Portret Karola Szymanowskiego
Technika:olej, płótno
Wymiary:61,5 x 50,5 cm
72 x 61 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.g.: "M. WYROŻEMSKI.", p.d.: "M. WYROŻEMSKI"
Na odwrocie metka warszawskiego CBWA z opisem obrazu.
zapytaj o cenę
RYCHTER-JANOWSKA Bronisława
RYCHTER-JANOWSKA BronisławaRYCHTER-JANOWSKA BronisławaRYCHTER-JANOWSKA Bronisława
Tytuł:Portret Anny (1906)
Technika:pastel, papier naklejony na tekturę
Wymiary:46,5 x 36,5 cm (w świetle passe-partout)
67,5 x 56 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany l.g.: "B. RYCHTER-JANOWSKA | 1906"
Na odwrocie dwie metki, w tym z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z 1907 roku.
zapytaj o cenę
x
«
»