KARCZ Włodzimierz
Włodzimierz Karcz - notowania aukcyjne
Aktualna oferta aukcyjna Włodzimierza Karcza. Wyniki aukcyjne. Biografia
Zachęcamy do zgłaszania prac Włodzimierza Karcza na aukcję [kontakt]
Tytuł: | Bukiet herbacianych róż (1998) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 50 x 40,3 cm 51 x 61 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "Karcz | 98" Na odwrocie metka autorska z opisem obrazu. |
Tytuł: | Wspomnienie lata (1997) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 24,3 x 33,2 cm 35 x 44 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "Karcz | 97" Na odwrocie metka autorska z opisem obrazu. |
Tytuł: | Kraków - zestaw czterech prac |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 50 x 40 cm/40 x 50 cm (każdy) 61,5 x 51,5 cm/51,5 x 61,5 cm (z oprawą każdy) |
Uwagi: | Sygnowany i opisany p.d.: "Karcz | 5.05." ("Zakole Wisły z widokiem na Wawel") Sygnowany i opisany l.d.: "Karcz | 6.05." ("Salwator - widok na Klasztor Sióstr Norbertanek i Wawel") Sygnowany i opisany p.d.: "Karcz | 6.05." ("Kazimierz - widok na kościół Bożego Ciała") Sygnowany i opisany p.d.: "Karcz 6.05" ("Ulica Kanonicza") Te prace są dostępne w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl [KONTAKT w sprawie obrazów] |
Tytuł: | Pory roku - zestaw czterech prac (1999) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 24 x 33 cm (każdy) 35,5 x 44,5 cm (każdy) (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "Karcz" ("Wiosna") Sygnowany i datowany l.d.: "Karcz | 99" ("Lato") Sygnowany i datowany p.d.: "Karcz | 99" ("Jesień") Sygnowany l.d.: "Karcz" ("Zima") Na odwrocie oprawy każdej pracy nalepka autorska z opisem obrazu. Ten zestaw prac jest dostępny w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl [KONTAKT w sprawie obrazów] |
Tytuł: | Halny (1999) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 65 x 50 cm 76 x 61 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "Karcz | 99" Na odwrocie oprawy nalepka autorska z opisem obrazu. |
Sprzedane: | XXXVIII Aukcja Dzieł Sztuki (18 VI 2024) |
Cena wywoławcza: | 2400 zł |
Cena uzyskana: | 2800 zł |
Tytuł: | Powalone żyto (1960) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 30 x 38 cm 34 x 42 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany śr.d.: "Karcz" Na odwrocie malarski szkic portretu oraz dedykacja autorska: "Powalone żyto | Na pamiątkę | Karcz | 1960" |
Sprzedane: | XXXVII Aukcja Dzieł Sztuki (21 V 2024) |
Cena wywoławcza: | 1000 zł |
Cena uzyskana: | 1100 zł |
Tytuł: | Kwiaciarki krakowskie (1991) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 100 x 91 cm 111 x 102 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "Karcz | 1991" |
Cena wywoławcza: | 1900 zł |
Cena uzyskana: | 3600 zł |
Tytuł: | Herbaciane róże (1998) |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 48 x 60 cm 57 x 69 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "Karcz | 98" Widoczne zarysowanie malatury (p.śr.). |
Sprzedane: | XXXV Aukcja Dzieł Sztuki (28 II 2024) |
Cena wywoławcza: | 1600 zł |
Cena uzyskana: | 2200 zł |
Tytuł: | Zakole Wisły z widokiem na Wawel |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 60,5 x 81 cm 69,5 x 90 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "Karcz" |
Sprzedane: | XXIII Aukcja Dzieł Sztuki (16 III 2023) |
Cena wywoławcza: | 2400 zł |
Cena uzyskana: | 2600 zł |
Tytuł: | Kraków - Rynek Główny (1991) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 70 x 120,5 cm 80,5 x 131 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "Karcz | 1991" |
Sprzedane: | XXI Aukcja Dzieł Sztuki (15 XII 2022) |
Cena wywoławcza: | 3000 zł |
Cena uzyskana: | 3000 zł |
Tytuł: | Morskie Oko (1992) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 100 x 90 cm 111 x 101 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "Karcz | 92" Widoczne zarysowania i pojedyncze ubytki malatury w centralnej partii obrazu. |
Cena wywoławcza: | 2400 zł |
Cena uzyskana: | 2400 zł |
Tytuł: | Widok na Most św. Anioła w Rzymie |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 70 x 100 cm 79 x 109 cm (z oprawą) |
Sprzedane: | XX Aukcja Dzieł Sztuki (18 X 2022) |
Cena wywoławcza: | 3000 zł |
Cena uzyskana: | 3000 zł |
Tytuł: | Rynek Główny w Krakowie (1983) |
Technika: | olej, płótno naklejone na płytę |
Wymiary: | 43 x 32 cm (w świetle oprawy) 54 x 43 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "Karcz | 1983" |
Sprzedane: | XVIII Aukcja Dzieł Sztuki (14 IX 2022) |
Cena wywoławcza: | 1200 zł |
Cena uzyskana: | 2000 zł |
Tytuł: | Polesie (1997) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 50 x 65 cm 61,5 x 76,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "Karcz | 97" Na odwrocie oprawy nalepka autorska z opisem obrazu. Praca została sprzedana w ofercie poaukcyjnej. |
Tytuł: | Lato (2000) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 30 x 40 cm 41,5 x 51,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "Karcz 2000" Na odwrocie metka autorska. PRACA NIEDOSTĘPNA |
Tytuł: | Polesie (2000) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 65 x 92 cm 76 x 102 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "Karcz" Na odwrocie metka autorska. PRACA NIEDOSTĘPNA |
WŁODZIMIERZ KARCZ
Włodzimierz Karcz urodził się w 1937 roku, zmarł w 2008 roku. Od 1960 roku studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, dyplom obronił w 1967 roku w pracowni Witolda Chomicza. Był członkiem grupy artystycznej "Pod Paletą".
Przez pewien czas Włodzimierz Karcz był pedagogiem, prowadził zajęcia z zakresu malarstwa.
Malarstwo Włodzimierza Karcza
Włodzimierz Karcz posługiwał się techniką olejną, był przede wszystkim malarzem-pejzażystą. Jako krakowski artysta najchętniej swoje prace poświęcał właśnie temu miastu, duża część jego dorobku to zróżnicowane widoki Krakowa, jego zabytków i malarskich zaułków.
Cechą charakterystyczną obrazów Włodzimierza Karcza jest zawężona, zwykle ciepła gama barwna i romantyczna nastrojowość uzyskiwana zarówno poprzez wspomnianą kolorystykę, ale także subtelne rozmycie konturów.
Włodzimierz Karcz - wystawy i kolekcje
Włodzimierz Karcz chętnie eksponował swoje prace, jego twórczości poświęcono 10 wystaw indywidualnych. Malarz pokazywał obrazy również na wystawach zbiorowych, m.in. na X Ogólnopolskiej Wystawie Malarstwa "Bielska Jesień" w 1972 roku.
Obrazy Włodzimierza Karcza znajdują się wielu kolekcjach muzealnych i prywatnych w Polsce oraz za granicą.
Przyjmujemy obrazy Włodzimierza Karcza na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Włodzimierza Karcza.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Włodzimierza Karcza, zapraszamy do kontaktu [link].
Zobacz galerię obrazów Włodzimierza Karcza w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].