X Aukcja Dzieł Sztuki (29 VI 2021)
Data aukcji: 2021-06-29
Krakowski Dom AukcyjnyX Aukcja Dzieł Sztuki
29 czerwca (wtorek) 2021 - godz. 19.00 Hotel Holiday Inn - Kraków ul. Wielopole 4 Rejestracja uczestników aukcji rozpocznie się o godz. 18.00 |
Kraków - Starowiślna 14, 15-29 VI 2021 godz. 10-18 Zaloguj i złóż zlecenie aukcyjne
LOT 46 | ID: 010046 |
STAŃKO Michał BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Zimowy pejzaż tatrzański |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 65 x 92 cm 81 x 108 cm (wymiary z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "M. Stańko" W dolnej części obrazu pojedyncze spękania warstwy malarskiej. |
Cena wywoławcza: | 6000 zł |
Cena uzyskana: | 9500 zł |
LOT 47 | ID: 010047 |
STAŃKO Leszek BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Przedwiośnie w Tatrach (1995) |
Technika: | olej, płótno naklejone na tekturę |
Wymiary: | 24 x 34 cm 36,5 x 46,5 cm (wymiary z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i opisany p.d.: "LESZEK STAŃKO | ZAKOPANE 1995 R." |
Cena wywoławcza: | 1900 zł |
Cena uzyskana: | 2000 zł |
LOT 48 | ID: 010048 |
STAŃKO Leszek BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Rejon Morskiego Oka (1996) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 35 x 50,5 cm 49 x 63,5 cm (wymiary z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i opisany p.d.: "LESZEK STAŃKO | ZAKOPANE 1996 R." Sygnowany i opisany na odwrocie: "Rejon Morskiego Oka | Leszek Stańko" |
Cena wywoławcza: | 2800 zł |
Cena uzyskana: | 4400 zł |
LOT 49 | ID: 010049 |
STAŃKO Leszek BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Pejzaż zimowy z potokiem tatrzańskim (1990) |
Technika: | olej, płótno luzem |
Wymiary: | 24 x 34 cm 39 x 49 cm (wymiary z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i opisany p.d.: "LESZEK STAŃKO | ZAKOPANE 1990 R." |
Cena wywoławcza: | 1900 zł |
Cena uzyskana: | 2200 zł |
LOT 50 | ID: 010050 |
STAŃKO Leszek BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Dolina Kościeliska (1996) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 50,5 x 65,5 cm 59,7 x 75 cm (wymiary z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i opisany p.d.: "LESZEK STAŃKO | ZAKOPANE 1996 R." Sygnowany i opisany na odwrocie: "TATRY POLSKIE | DOLINA KOŚCIELISKA | Leszek Stańko" Na odwrocie nalepka autorska artysty. |
Cena wywoławcza: | 3000 zł |
Cena uzyskana: | 4600 zł |
LOT 51 | ID: 010051 |
BROŻEK Maksymilian BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Dom żydowski przy ul. Krakowskiej w Limanowej |
Technika: | olej, płótno naklejone na płytę |
Wymiary: | 34 x 35 cm 40 x 41 cm (wymiary z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "MBrożek" Naklejka z opisem na odwrocie. |
Cena wywoławcza: | 1900 zł |
Cena uzyskana: | 1900 zł |
LOT 52 | ID: 010052 |
Tytuł: | Jesień w górach |
Technika: | olej, płyta |
Wymiary: | 23,5 x 34,5 cm 30 x 41 cm (wymiary z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "MBrożek"
PRACA NIEDOSTĘPNA |
Estymacja: | 1900 - 2400 zł |
LOT 53 | ID: 010053 |
BARABASZ Stanisław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Chycówka zimą (1943) |
Technika: | ołówek, akwarela, papier |
Wymiary: | 15 x 22,5 cm 19 x 26,5 cm (wymiary z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "St. Barabasz" Opisany ołówkiem p.d.: "870" Na odwrocie oprawy opis autorski: "WPani Mariji Straszewskiej | ofiaruję St.Barabasz | Zakopane w grudniu 1948", "870" |
Cena wywoławcza: | 1200 zł |
Cena uzyskana: | 2800 zł |
LOT 54 | ID: 010054 |
WARD William BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Król Dawid posyła Uriasza z listem do Joaba (1792) |
Technika: | mezzotinta, papier |
Wymiary: | 47,5 x 57 cm 54 x 63,5 cm (wymiary z oprawą) |
Uwagi: | Opisany na płycie, w dolnej części matrycy. Miejscami widoczne ślady zmarszczenia papieru. Grafika została wykonana na podstawie obrazu Ferdinanda Bola (1616-1680). Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl [KONTAKT w sprawie grafiki] |
Estymacja: | 5000 - 6000 zł |
LOT 55 | ID: 010055 |
SMITH John Raphael BIOGRAFIA | |
Tytuł: | The Widow of an Indian Chief watching the Arms of her deceased Husband (1789) |
Wymiary: | 45 x 55 cm 47 x 57 cm (wymiary arkusza w świetle passe-partout) 54 x 63,5 cm (wymiary z oprawą |
Uwagi: | Opisany na płycie, w dolnej części matrycy. Grafika została wykonana na podstawie obrazu olejnego Josepha Wrighta (1734-1797) "Indian Widow" (obecnie w kolekcji Derby Museum and Art Gallery). Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl [KONTAKT w sprawie grafiki] |
Estymacja: | 5000 - 6000 zł |
LOT 56 | ID: 010056 |
Autor nieznany BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Konie w zaprzęgu |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 18,5 x 23,5 cm 25,5 x 30,5 cm (wymiary z oprawą) |
Cena wywoławcza: | 1200 zł |
Cena uzyskana: | 1200 zł |
LOT 57 | ID: 010057 |
Autor nieznany BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Madonna |
Technika: | drewno |
Wymiary: | 28,5 x 5,5 x 6 cm |
Uwagi: | Sygnowany z tyłu monogramem wiązanym "SB" |
Cena wywoławcza: | 1000 zł |
Cena uzyskana: | 1000 zł |
LOT 58 | ID: 010058 |
KSIĄŻEK Bolesław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Kompozycja florystyczna |
Technika: | ceramika szkliwiona, metal |
Wymiary: | 30,5 x 37 x ok. 2-3 cm |
Uwagi: | Sygnowany p.d. monogramem "KB" |
Cena wywoławcza: | 2600 zł |
Cena uzyskana: | 3600 zł |
LOT 59 | ID: 010059 |
Tytuł: | Postać fantastyczna |
Technika: | ceramika szkliwiona |
Wymiary: | 45 x 27,5 x ok. 2 cm |
Cena wywoławcza: | 2600 zł |
Cena uzyskana: | 3200 zł |
LOT 60 | ID: 010060 |
Tytuł: | Motyl II |
Wymiary: | 27,5 x 40,5 x ok. 2 cm |
Uwagi: | Sygnowany śr.d. monogramem "KB" |
Cena wywoławcza: | 1800 zł |
Cena uzyskana: | 3200 zł |
LOT 61 | ID: 010061 |
MITORAJ Igor BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Pancerz - Cuirasse II |
Technika: | brąz, granit |
Wymiary: | 14 x 8 x 5 cm (z podstawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "MITORAJ" Do pracy dołączony jest certyfikat wystawiony przez galerię Art-Objet w Paryżu oraz oryginalne pudełko. |
Cena wywoławcza: | 5000 zł |
Cena uzyskana: | 7000 zł |
LOT 62 | ID: 010062 |
BARANOWSKI Henryk BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Przystań rybacka |
Technika: | olej, płyta |
Wymiary: | 59,5 x 69 cm 72,5 x 82,5 cm (wymiary z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "H. Baranowski." Na odwrocie częściowo zachowana metka Pracowni Plastycznej Marynarki Wojennej w Gdyni. |
Cena wywoławcza: | 5000 zł |
Cena uzyskana: | 6000 zł |
LOT 63 | ID: 010063 |
ZIN Wiktor BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Polskie Tatry (1989) |
Technika: | pastel, akryl, karton |
Wymiary: | 34 x 49,5 cm 27 x 43 cm (w świetle passe-partout) 43 x 59 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "89 Wiktor ZIN" Na odwrocie pracy zespół szkiców wykonanych ołówkiem i flamastrem, m.in. Immaculata i przekrój architektoniczny. Na odwrocie oprawy naklejka autorska. |
Cena wywoławcza: | 3600 zł |
Cena uzyskana: | 16000 zł |
LOT 64 | ID: 010064 |
ZIN Wiktor BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Polskie mgły i dymy (1989) |
Technika: | pastel, karton |
Wymiary: | 45 x 65 cm 34 x 54 cm (wymiary w świetle passe-partout) 54 x 74 cm (wymiary z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "89 Wiktor ZIN" Na odwrocie oprawy naklejka autorska. |
Cena wywoławcza: | 3600 zł |
Cena uzyskana: | 5500 zł |
LOT 65 | ID: 010065 |
OBERLÄNDER Marek BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Postać (1963) |
Technika: | tusz, akwarela, papier |
Wymiary: | 43,2 x 38 cm 66,5 x 60 cm (wymiary z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i opisany p.d.: "M. Oberlander 1963 Stockholm"
PRACA NIEDOSTĘPNA |
Estymacja: | 5000 - 7000 zł |
LOT 66 | ID: 010066 |
HOFFMANN Adam BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Artysta i jego modelka |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 36,5 x 48,5 cm 43,7 x 55 cm (wymiary z oprawą) |
Uwagi: | Na odwrocie pieczątka J. Ewy Kierskiej-Hoffmann potwierdzająca autentyczność obrazu.
PRACA NIEDOSTĘPNA |
Estymacja: | 5000 - 7000 zł |
LOT 67 | ID: 010067 |
MUCHA Eugeniusz BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Św. Jan Chrzciciel (1997) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 70 x 50 cm |
Uwagi: | Sygnowany i datowany na odwrocie: "E. Mucha | 1997"
OPIS PRACY: Tematyka biblijna była jedną z dominujących w twórczości Eugeniusza Muchy. Wystawiony na aukcji obraz ukazuje nowotestamentową scenę chrzczenia wiernych w Jordanie przez Jana Chrzciciela. Święty został przedstawiony na pierwszym planie, jako posłaniec Boga – ze skrzydłami. W udzielaniu chrztu grupie zasłuchanych w nauki Baptysty pomaga mu anioł. Ten ekspresyjny obraz jest autorską, oryginalną interpretacją tematu i posiada cechy znamienne dla stylu Eugeniusza Muchy: groteskową deformację postaci oraz intensywną, kontrastową kolorystykę. W pracy wyczuwalne są formalne inspiracje sztuką ludową. |
Cena wywoławcza: | 5000 zł |
Cena uzyskana: | 5000 zł |
LOT 68 | ID: 010068 |
ZAKRZEWSKI Roman BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Portret kobiety z aleją w tle (2002) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 120 x 80 cm 143 x 103,5 cm (wymiary z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.g.: "‧ R‧Z ‧ | ‧ 02 ‧" Opisany na odwrocie: "R ‧ ZAKRZEWSKI ‧ | ‧ 2002 ‧ OLEJ ‧" |
Cena wywoławcza: | 18000 zł |
Cena uzyskana: | 22000 zł |
LOT 69 | ID: 010069 |
CHROBAK Joanna BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Alegoria płodności |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 100 x 61 cm 117,5 x 79 cm (wymiary z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "J. CHROBAK"
OPIS PRACY: Obrazy Joanny Chrobak pełne są symboli, ukrytych znaczeń i nawiązań do sztuki dawnej. Tematycznie i formalnie artystka czerpie z dzieł mistrzów północnoeuropejskiego renesansu, co widoczne jest również w prezentowanej "Alegorii płodności". Praca, znakomita pod względem warsztatowym, przedstawia półnagą kobietę, która z wolna, jakby od niechcenia, ale w tanecznym ruchu zdejmuje część swojego odzienia. Fryzura sportretowanej, a konkretnie ukazany hennin (czepiec z dwoma rogami), wskazuje na inspiracje artystki modą XV wieku. Kobieta ukazana została w bliżej nieokreślonym, ciemnym wnętrzu z szachownicową posadzką, na której widoczny jest fragment dekoracyjnej tkaniny oraz, istotne w kontekście odczytywania treści obrazu, owoce wiśni i granatu. Wiśnia od wieków symbolizuje miłość, granat natomiast, ze względu na wielość ziaren w jego wnętrzu, interpretuje się najczęściej jako znak płodności i pełni życia. Suma wymienionych elementów, czyli nagiego kobiecego ciała o wyeksponowanych piersiach i brzuchu oraz towarzyszących modelce owoców składa się na tytułową alegorię płodności. W dziele warto zwrócić uwagę na doskonale oddane detale, m.in. koronki i hafty na elementach stroju kobiety, pukle powiewających za ciałem postaci włosów czy różnicowane fakturowo, stwarzające iluzję aksamitu fragmenty tła. |
Cena wywoławcza: | 30000 zł |
Cena uzyskana: | 44000 zł |
LOT 70 | ID: 010070 |
DWURNIK Edward BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Czerwony tulipan (2018) |
Technika: | olej, akryl, płótno |
Wymiary: | 18 x 13 cm |
Uwagi: | Sygnowany i datowany śr.d.: "2018 E. DWURNIK" Opisany na odwrocie: "E. DWURNIK" |
Cena wywoławcza: | 10000 zł |
Cena uzyskana: | 12000 zł |
LOT 71 | ID: 010071 |
DWURNIK Edward BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Warszawa - Zamek |
Technika: | inkografia, papier, edycja 50/50 |
Wymiary: | 26,5 x 33 cm (wymiary grafiki), 42 x 47 cm (wymiary arkusza), 45,5 x 51 cm (wymiary z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany ołówkiem p.d.: "E Dwurnik" Opisany ołówkiem l.d.: "50/50" |
Cena wywoławcza: | 3800 zł |
Cena uzyskana: | 3800 zł |
LOT 72 | ID: 010072 |
OLBIŃSKI Rafał BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Tempting St Anthony (2021) |
Technika: | ołówek, papier |
Wymiary: | 42 x 28 cm 35,5 x 26 cm (wymiary w świetle passe-partout) 69 x 58,5 cm (wymiary z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "Olbiński 2021" |
Cena wywoławcza: | 6000 zł |
Cena uzyskana: | 8500 zł |
LOT 73 | ID: 010073 |
OLBIŃSKI Rafał BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Trzeci wymiar czasu - Kraków IV |
Technika: | inkografia, papier, sygnowana p.d. ołówek: "Olbiński", edycja III/XX |
Wymiary: | 61,5 x 44 cm (wymiary grafiki) 69,5 x 50 cm (wymiary arkusza) |
Uwagi: | Praca należy do limitowanej edycji inkografii sygnowanych ołówkiem oraz opatrzonych suchą pieczęcią. |
Cena wywoławcza: | 2000 zł |
Cena uzyskana: | 2800 zł |
LOT 74 | ID: 010074 |
KOSTECKI Tomasz BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Lato (2009) |
Technika: | akwarela, ołówek, papier |
Wymiary: | 39,5 x 29 cm (wymiary w świetle passe-partout) 52,5 x 43 cm (wymiary z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "Kostecki 09." PRACA NIEDOSTĘPNA |
Estymacja: | 10000 - 15000 zł |
LOT 75 | ID: 010075 |
MORNAR Matéo BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Tańczące (cykl dwóch prac) |
Technika: | kredka, karton |
Wymiary: | 30 x 20 cm (każdy) 37,5 x 51,5 cm (wymiary z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "Mornar" (każdy) Opisany p.d. (każdy) PRACA NIEDOSTĘPNA |
Estymacja: | 3000 - 4000 zł |
LOT 76 | ID: 010076 |
PAŁUCHA Jacek BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Rodzinny koncert (2017) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 70,5 x 55 cm 83,5 x 69 cm (wymiary z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "J. Pałucha 17" |
Cena wywoławcza: | 4000 zł |
Cena uzyskana: | 4000 zł |
LOT 77 | ID: 010077 |
PAPROCKI Ryho BIOGRAFIA | |
Tytuł: | 17 (2004) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 120 x 90 cm 125,5 x 94,5 cm (wymiary z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "PAPROCKI R 04" (w kółku) Sygnowany i opisany na odwrocie. PRACA NIEDOSTĘPNA |
Estymacja: | 8000 - 10000 zł |
LOT 78 | ID: 010078 |
GERLACH Eugeniusz BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Płonąca (1986) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 83 x 42 cm |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "EGerlach | 1986" |
Cena wywoławcza: | 3600 zł |
Cena uzyskana: | 3600 zł |
LOT 79 | ID: 010079 |
ORACZEWSKI Józef BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Drzewa III (1989) |
Technika: | technika własna, płótno |
Wymiary: | 100 x 100 cm |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "K ORACZ/89" |
Cena wywoławcza: | 9000 zł |
Cena uzyskana: | 9000 zł |
LOT 80 | ID: 010080 |
Tytuł: | Katedra (2004) |
Technika: | akryl, relief, technika własna, płótno |
Wymiary: | 99,5 x 159 cm 109,5 x 171 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "ORAC | TACZÓW 04"
PRACA NIEDOSTĘPNA |
Estymacja: | 15000 - 30000 zł |
LOT 81 | ID: 010081 |
RODZIŃSKI Stanisław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Krajobraz z barokowym klasztorem (1992) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 61 x 50 cm |
Uwagi: | Sygnowany i opisany na odwrocie: "ST. RODZIŃSKI | KRAJOBRAZ | Z BAROKOWYM | KLASZTOREM | 1992" |
Cena wywoławcza: | 6500 zł |
Cena uzyskana: | 13000 zł |
LOT 82 | ID: 010082 |
JAŚNIKOWSKI Jarosław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Pielgrzym (2005) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 60 x 50 cm 64 x 54 cm (wymiary z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "JJ | 2005" Opis i dedykacja autorska na odwrocie. Praca posiada autorski certyfikat autentyczności. |
Cena wywoławcza: | 19000 zł |
Cena uzyskana: | 33000 zł |
LOT 83 | ID: 010083 |
BEREŹNICKI Kiejstut BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Nokturn - część prawa (2013) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 50 x 73 cm 62 x 84,5 cm (wymiary z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i opisany śr.d.: "Dyptyk | Nokturn | część prawa | 2013 | KBereźnicki"
Opisany na odwrocie: "Kiejstut Bereźnicki | Nokturn - część prawa. 50 x 73 | 2009-2014." Praca była eksponowana na wystawie jubileuszowej artysty "Kiejstut Bereźnicki. Malarstwo i rysunek" w Płockiej Galerii Sztuki (4.09.-4.10.2015). |
Cena wywoławcza: | 19000 zł |
Cena uzyskana: | 19000 zł |
LOT 84 | ID: 010084 |
GOŁOGÓRSKI Marian BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Sen i oczekiwanie (2021) |
Wymiary: | 100 x 100 cm |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "MG 2021." Opisany na odwrocie: "SEN I OCZEKIWANIE | AKRYL/OLEJ 100 x 100 cm. | MARIAN GOŁOGÓRSKI 2021 r." PRACA NIEDOSTĘPNA |
Estymacja: | 7000 - 9000 zł |
LOT 85 | ID: 010085 |
DEMKO Iwona BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Barokowa (2018) |
Technika: | technika własna (akryl, brokat, cekiny, koraliki, tkanina, wypełnienie poliestrowe), płótno |
Wymiary: | 30 cm (średnica) x 73 cm x 15 cm |
Uwagi: | Sygnowany i datowany na odwrocie: "Iwona | Demko | 2018" Na odwrocie naklejka autorska z podpisem artystki. PRACA NIEDOSTĘPNA |
Estymacja: | 1500 - 2000 zł |
LOT 86 | ID: 010086 |
DEMKO Iwona BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Skarb (2018) |
Technika: | technika własna (akryl, cekiny, sztuczna perła, lama, wypełnienie poliestrowe), płótno |
Wymiary: | 48 x 20 x 4 cm |
Uwagi: | Sygnowany i opisany na odwrocie: "SKARB | Iwona Demko 2018"
PRACA NIEDOSTĘPNA |
Estymacja: | 1500 - 2000 zł |
LOT 87 | ID: 010087 |
DEMKO Iwona BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Płodne (2018) |
Technika: | technika własna (cekiny, sztuczne perły, lycra, wypełnienie poliestrowe, akryl, gąbka), płótno |
Wymiary: | 50 cm (średnica) |
Estymacja: | 2000 - 3000 zł |
LOT 88 | ID: 010088 |
LACHUR Maciej BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Stary rabin |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 73 x 35 cm 81,5 x 43 cm (wymiary z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "M. LACHUR" Opisany na odwrocie: "MACIEJ LACHUR | "STARY RABIN" | OLEJ, PŁÓTNO | WYM 73 cm x 35 cm" |
Cena wywoławcza: | 6000 zł |
Cena uzyskana: | 16000 zł |
LOT 89 | ID: 010089 |
RADZIEWICZ Grzegorz BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Koronowirus (2020) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 50 x 60 cm |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "Radziewicz 2020" Opisany na odwrocie: "KORONOWIRUS | Grzegorz Radziewicz | 2020" PRACA NIEDOSTĘPNA |
Estymacja: | 3000 - 4000 zł |
LOT 90 | ID: 010090 |
SPORSKI Wacław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Popołudnie |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 25,5 x 30,5 cm |
Uwagi: | Sygnowany i opisany na odwrocie: "W. Sporski | - popołudnie - | o/p 25 x 30 | W.Sporski -" |
Cena wywoławcza: | 1000 zł |
Cena uzyskana: | 1000 zł |
O aukcji
X Aukcja Dzieł Sztuki
Na X Aukcję Dzieł Sztuki Krakowskiego Domu Aukcyjnego zapraszamy kolekcjonerów oraz miłośników polskiej sztuki XIX, XX oraz XXI wieku.
Katalog aukcji
Katalog aukcyjny prezentuje zróżnicowaną i szeroką ofertę dzieł z zakresu sztuki dawnej. Na aukcji wylicytować będzie można prace znakomitych artystów, a zarazem czołowych reprezentantów historii sztuki polskiej – Jana Matejki, Jacka Malczewskiego, Leona Wyczółkowskiego, Stefana Filipkiewicza, Kazimierza Sichulskiego, Sotera Jaxa-Małachowskiego czy Bronisławy Rychter-Janowskiej.
Obiektem wyjątkowym w tej kategorii jest przedstawiające unikatową wartość kolekcjonerską dzieło Stanisława Masłowskiego – drewniany wachlarz ukazujący scenę ułańską usytuowaną pod dekoracyjną kwiecistą girlandą z herbem Królestwa Polskiego.
Wlastimil Hofman na aukcji
W katalogu aukcji Krakowskiego Domu Aukcyjnego – już poniekąd tradycyjnie – znalazła się imponująca liczba obrazów Wlastimila Hofmana, tym razem, w czasie czerwcowej licytacji zakupić będzie można aż dziesięć prac olejnych jednego z mistrzów polskiego symbolizmu. Dzieła pochodzą z różnych etapów działalności artysty, reprezentują zarówno melancholijny, najbardziej poszukiwany przez kolekcjonerów okres związany z latami 20., jak i bardziej ekspresyjną twórczość z czasu II wojny światowej.
Sztuka Krakowa
Szeroko reprezentowana jest również twórczość innych krakowskich artystów: Adama Setkowicza, Alfonsa Karpińskiego oraz Jerzego Kossaka.
W przypadku pierwszego z wymienionych malarzy uwagę zwraca przede wszystkim wyjątkowy, wielkoformatowy obraz olejny o tematyce religijnej "Matka Boża Zielna z Dzieciątkiem". Dzieło to zdecydowanie wyróżnia się na tle najczęściej pojawiających się na rynku niewielkich akwarel o charakterze rodzajowym. Warto przyjrzeć się również "Gęsiarce", w której Adam Setkowicz znakomicie oddał barwność ludowego stroju i radość życia polskiej wsi w pierwszych dekadach XX wieku.
Alfons Karpiński już za życia był artystą cenionym przede wszystkim za pełne elegancji martwe natury. W katalogu X aukcji znalazły się cztery prace malarza o tej tematyce – trzy bardzo klasyczne, z bukietami kwiatów oraz jedna "owocowa" kompozycja z fajansowym talerzem.
W katalogu pojawiło się aż pięć obrazów Jerzego Kossaka ukazujących zarówno rodzajowe sceny ułańskie, takie jak pojenie konia, jak i motywy legendarne, tutaj konkretnie wizję św. Huberta. Wśród wystawionych na aukcji obrazów Jerzego Kossaka szczególnie interesujący jest "Napoleon ze sztabem obserwujący przeprawę wojska przez Dniepr" (1929) - ujęcie historycznej sceny z czasów napoleońskich na płótnie o imponujących rozmiarach (94,5 x 144,5 cm). Dzieło tak rozbudowane kompozycyjnie i stosunkowo niepowtarzalne (choć nawiązujące do częstych w twórczości Kossaka przedstawień wizji Napoleona) to rzadkość na rynku sztuki.
Zakopane - aukcja
Katalog X Aukcji Dzieł Sztuki Krakowskiego Domu Aukcyjnego powinien zainteresować miłośników gór i malarskich pejzaży tatrzańskich. Poza licznymi portretami Tatr autorstwa Michała Stańki oraz jego syna – Leszka, w ofercie znalazło się m.in. pastelowe ujęcie Morskiego Oka namalowane przez Leona Wyczółkowskiego, zaśnieżone "Polskie Tatry" Wiktora Zina czy zimowy widok zakopiańskiej Chycówki wykonany przez malarza i architekta o niezwykłym znaczeniu dla rozwoju polskiego narciarstwa – Stanisława Barabasza.
Aukcja Sztuki Współczesnej
Na aukcji wylicytować będzie można również dzieła klasyków współczesności, takich jak Edward Dwurnik, Roman Zakrzewski, Kiejstut Bereźnicki czy Rafał Olbiński. W katalogu pojawiły się także dzieła artystów, których sztuka w ostatnich miesiącach spotyka się z coraz większym zainteresowaniem – surrealistyczny "Pielgrzym" Jarosława Jaśnikowskiego, nastrojowe "Drzewa" i świetlista "Katedra" Józefa Oraczewskiego oraz pełne wyszukanej elegancji "Lato" Tomasza Kosteckiego.
Współczesne środowisko krakowskie reprezentowane jest przez dzieła Iwony Demko, Eugeniusza Gerlacha i Mariana Gołogórskiego.
Wystawa przedaukcyjna
Wszystkie obiekty z oferty można zobaczyć na wystawie przedaukcyjnej, która będzie trwać od 15 do 29 czerwca 2021 w Krakowskim Domu Aukcyjnym [ul. Starowiślna 14 - Kraków] od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00.
Jeśli życzą sobie Państwo więcej zdjęć obiektów, zapraszamy do kontaktu.
katalog i licytacja live na portalu