I Aukcja Dzieł Sztuki

Data aukcji: 2019-04-03

I Aukcja Dzieł Sztuki

3 kwietnia 2019 (środa)

Hotel Holiday Inn Kraków - Wielopole 4

WYNIKI AUKCJI

Krakowski Dom Aukcyjny

ul. Starowiślna 14

regulamin aukcji

katalog aukcji PDF

zlecenie licytacji

Obiekty oferowane na aukcji: 59
DUNAJEWSKI Zbigniew
DUNAJEWSKI ZbigniewDUNAJEWSKI Zbigniew
LOT 32
ID: KDA001

DUNAJEWSKI Zbigniew BIOGRAFIA

Tytuł:Głowa mężczyzny
Technika:drewno
Wymiary:45 cm (wysokość z podstawą)
18,5 cm (szerokość)
Uwagi:Sygnowany z tyłu: "DUNAJEWSKI"

Estymacja:10000 - 15000 zł
SĘTOWSKI Tomasz
SĘTOWSKI TomaszSĘTOWSKI TomaszSĘTOWSKI Tomasz
LOT 33
ID: KDA001

SĘTOWSKI Tomasz BIOGRAFIA

Tytuł:Kompozycja surrealistyczna (2000)
Technika:olej, płótno
Wymiary:180 x 120 cm
195 x 135 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:sygnowany p.d.: "T.Sętowski 2000"

Estymacja:40000 - 50000 zł
OLBIŃSKI Rafał
OLBIŃSKI RafałOLBIŃSKI RafałOLBIŃSKI Rafał
LOT 34
ID: KDA001

OLBIŃSKI Rafał BIOGRAFIA

Tytuł:Still life in slow motion (2018)
Technika:akryl, płótno
Wymiary:32 x 25 cm
59 x 52,5 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:sygnowany l.d.: "Olbiński"
Cena wywoławcza:14000 zł
Cena uzyskana:19000 zł
WANIEK Henryk
WANIEK HenrykWANIEK Henryk
LOT 35
ID: KDA001

WANIEK Henryk BIOGRAFIA

Tytuł:Ostatni dzień podróży dookoła świata (2000)
Technika:olej, płótno
Wymiary:60 x 73 cm
71 x 84 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:sygnowany na odwrocie: "OSTATNI DZIEŃ PODRÓŻY | DOKOŁA ŚWIATA | NOV 2000 | HENRYK WANIEK"
Cena wywoławcza:12000 zł
Cena uzyskana:12000 zł
WANIEK Henryk
WANIEK HenrykWANIEK Henryk
LOT 36
ID: KDA001

WANIEK Henryk BIOGRAFIA

Tytuł:Templum Salomoni VIII (2000)
Technika:olej, płótno
Wymiary:60,5 x 73,5 cm
71,5 x 84,5 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:sygnowany na odwrocie: "HENRYK WANIEK | OCT 2000 | TEMPLVM SALOMONI VIII"

Estymacja:13000 - 15000 zł
DWURNIK EdwardDWURNIK EdwardDWURNIK Edward
LOT 37
ID: KDA001

Tytuł:Tychy (1983)
Technika:olej, płótno
Wymiary:100 x 105 cm
105,5 x 110,5 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:sygnowany p.d.: "TYCHY E. DWURNIK 83 | Podróże autostopem NR IX - 233 – 835" Autorski opis na odwrocie: "1983 | E.DWURNIK | NR IX – 234 – 836"
opis pracy:
Obraz „Tychy” jest częścią cyklu „Podróże autostopem”, będącego swoistym znakiem rozpoznawczym Edwarda Dwurnika. Artysta ukazywał w nim z ptasiej perspektywy polskie i europejskie miasta, próbując jak najlepiej oddać charakter obrazowanego miejsca. Dwurnik zasiedlał „swoje miasta” scenami rodzajowymi, często z elementami będącymi komentarzem współczesnej mu sytuacji politycznej. W mieście „Tychy” na uliczkach rozciągających się pomiędzy szczegółowo ukazanymi budynkami, artysta przedstawił m.in. rozmawiające ze sobą pary, mężczyznę wyprowadzającego psa i scenę milicyjnej interwencji.

Zobacz inne prace artysty (link)

Estymacja:45000 - 55000 zł
LOT 38
ID: KDA001

Tytuł:Czerwone tulipany (2017)
Technika:olej, akryl, płótno
Wymiary:30 x 30 cm
57 x 55 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:sygnowany p.d.: "2017 | E. DWURNIK"
Autorski opis na odwrocie: "2017 E. DWURNIK | "CZERWONE | TULIPANY" | NR: XXIII – 1368 - 7202"

Cena wywoławcza:6000 zł
Cena uzyskana:6500 zł
LOT 39
ID: KDA001

Tytuł:Z cyklu 26 W cieniu budowli Panienki (1971)
Technika:linoryt, tusz, flamaster, papier
Wymiary:50 x 35 cm
69,5 x 54,5 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:sygnowany p.d.: "E. DWURNIK 71 III"
Praca była prezentowana na wystawie “E. Dwurnik w Lublinie” (28.03-06.05.2014) w Galerii Białej oraz reprodukowana w katalogu "E. DWURNIK" Galeria Biała, Lublin 2014 s. 70.

Cena wywoławcza:4000 zł
Cena uzyskana:4000 zł
HOFFMANN Adam
HOFFMANN AdamHOFFMANN AdamHOFFMANN Adam
LOT 40
ID: KDA001

HOFFMANN Adam BIOGRAFIA

Tytuł:Satyr (1975)
Technika:technika mieszana, pastel, papier
Wymiary:49 x 33,5 cm
71 x 53 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:sygnowany p.d.: "Dz | 29 III | 1975"
sygnowany ołówkiem na odwrocie.
Cena wywoławcza:2000 zł
Cena uzyskana:2000 zł
PODSADECKI Kazimierz
PODSADECKI KazimierzPODSADECKI KazimierzPODSADECKI Kazimierz
LOT 41
ID: KDA001

PODSADECKI Kazimierz BIOGRAFIA

Tytuł:Postaci (1961)
Technika:węgiel, papier
Wymiary:29,5 x 40,5 cm (wymiary w świetle passe-partout)
54,5 x 63 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:sygnowany l.d.: "PODSADECKI", p.d.: "15.I.961"
Cena wywoławcza:2000 zł
Cena uzyskana:2000 zł
SIENICKI Jacek
SIENICKI JacekSIENICKI JacekSIENICKI Jacek
LOT 42
ID: KDA001

SIENICKI Jacek BIOGRAFIA

Tytuł:Czaszka I (1999)
Technika:olej, papier
Wymiary:29 x 39 cm (wymiary w świetle pass-partout)
54,5 x 65 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:sygnowany p.d.: "NASZE CZASY J. SIENICKI 99", p.g.: "NASZE CZASY"
Cena wywoławcza:1700 zł
Cena uzyskana:2200 zł
TOMAN Sławomir
TOMAN SławomirTOMAN Sławomir
LOT 43
ID: KDA001

TOMAN Sławomir BIOGRAFIA

Tytuł:Color copy painting (2008)
Technika:olej, płótno
Wymiary:70 x 105 cm
Uwagi:sygnowany na odwrocie: "TOMAN'S | "COLOR COPY PAINTING" | OIL | 2008 | 70 x 105 cm"

Estymacja:6000 - 7000 zł
BUJNOWSKI Rafał
BUJNOWSKI RafałBUJNOWSKI Rafał
LOT 44
ID: KDA001

BUJNOWSKI Rafał BIOGRAFIA

Tytuł:Gratis (1999)
Technika:linoryt, papier, edycja 14/14
Wymiary:31,5 x 45 cm
44 x 58 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:sygnowany ołówkiem: "14/14 grafika/gratis Bujnowski / 99"

Estymacja:2800 - 3600 zł
KUKLA Kamil
KUKLA KamilKUKLA Kamil
LOT 45
ID: KDA001

KUKLA Kamil BIOGRAFIA

Tytuł:17PRY (2017)
Technika:olej, płótno
Wymiary:160 x 160 cm
Uwagi:sygnowany na odwrocie: "Kamil Kukla | 17PRY"

Estymacja:11000 - 14000 zł
GERLACH Eugeniusz
GERLACH EugeniuszGERLACH Eugeniusz
LOT 46
ID: KDA001

GERLACH Eugeniusz BIOGRAFIA

Tytuł:Kompozycja - fiolet i zieleń (2008)
Technika:olej, płótno
Wymiary:116 x 80 cm
Uwagi:sygnowany l.d.: "E. Gerlach 08"
Na odwrocie autorski opis.
Cena wywoławcza:4000 zł
Cena uzyskana:4200 zł
JACKIEWICZ Władysław
JACKIEWICZ WładysławJACKIEWICZ WładysławJACKIEWICZ Władysław
LOT 47
ID: KDA001

JACKIEWICZ Władysław BIOGRAFIA

Tytuł:Bild XXV/91 (1991)
Technika:olej, płótno
Wymiary:60 x 75 cm
63,5 x 78,5 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:sygnowany p.d.: "Jackiewicz"
opis pracy:
Prezentowany obraz Władysława Jackiewicza wpisuje się w serię malowanych przez artystę obrazów abstrakcyjnych z motywem sylwety ciała ludzkiego. Horyzontalna kompozycja dzieła zbudowana jest w oparciu o zespół subtelnych napięć linearnych i kontrastów barwnych czerwieni i cynobru. Obraz namalowany został płaską plamą barwną. Dominantą kompozycyjną jest kształt o miękkiej, organicznej formie, przecinający obraz w jego środkowej części. Nasuwa on bezpośrednie skojarzenie z silnie wygiętą sylwetką korpusu ciała ludzkiego. Poprzez laserunkowe wykończenie prześwitują miejscami typowe dla artysty, dynamizujące formę linie rysunku wykonanego ołówkiem. Ten ostatni zabieg sprawia, że przetransportowana na język abstrakcji sylweta przywołuje echa ćwiczenia akademickiego, jakim jest studium aktu. Pomimo swojej płynnej dynamiki i kontrastowości obraz jest doskonale zrównoważony, a przez to subtelny i delikatny. Prezentowana praca “Bild XXV/91” zaprasza widza w sferę zmysłowej intymności.

Estymacja:12000 - 13000 zł
KANTOR Tadeusz
KANTOR TadeuszKANTOR Tadeusz
LOT 48
ID: KDA001

KANTOR Tadeusz BIOGRAFIA

Tytuł:Przekroje profile – cięcia i podziały (1967-1968)
Technika:flamaster, tempera, papier
Wymiary:35 x 50,5 cm (wymiary pracy)
66 x 79 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:opis autorski l.g.: "PRZEKROJE profile | CIĘCIA | i | PODZIAŁY"; śr.d.: "podziały oddzielają | układy o różnych przestrzeniach | tylko wtedy podział | ma rację – i nie jest | "dekoracyjny"".
Praca posiada szkło muzealne.
Fragment opinii: "Praca przedstawia zarówno w warstwie rysunkowej, jak i tekstowej – ilustracje do metody kolażu oraz kierunku artystycznego – kubizmu. Praca przedstawia mechanizm wzajemnego oddziaływania na siebie płaszczyzn w dziele sztuki, które ulegają najpierw rozwarstwieniu (bryły przedmiotów rozbite na warstwy kształtów), a później służą do ponownej konstrukcji nowych brył przy użyciu warstw obiektów zdekonstruowanych. W pracy tej artysta opisuje ten mechanizm poprzez notatki autorskie, ale też ilustruje go kilkoma szkicami. Stanowią one w większości odniesienia do kubistycznych znanych arcydzieł prekursorów kubizmu Georgesa Braque i Pablo Picassa, zatytułowanych "Gitara" lub przedstawiających gitarę jako obiekt zdekonstruowany, a następnie odzyskany przy wykorzystaniu kolażu."

Estymacja:7000 - 9000 zł
KANTOR Tadeusz
KANTOR TadeuszKANTOR Tadeusz
LOT 49
ID: KDA001

KANTOR Tadeusz BIOGRAFIA

Tytuł:Wykroje wycięcia (1967-1968)
Wymiary:35 x 38,5 cm
66,7 x 70 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:opis autorski l.śr: "FORMA| KSZTAŁT, Którego | części formują się | w RÓŻNYCH | PRZESTRZENIACH"; śr.d.: "wykroje | WYCIĘCIA".
Praca posiada szkło muzealne.
Fragment opinii: "Zasadniczym tematem wykładu jest tutaj forma, która kształtuje się w przestrzeni poprzez jej deformację, czy też wycięcia (...) Wykorzystanie przez Tadeusza Kantora w trakcie wykładów na krakowskiej ASP tego niezwykle popularnego stylu artystycznego, jakim jest kubizm, wiąże się z przywiązaniem artysty do malarskich arcydzieł, z którymi stykał się bądź w salach muzealnych w trakcie wyjazdów zagranicznych, bądź poprzez reprodukcje w książkach i katalogach, do których artysta miał szeroki dostęp w Krakowie. (...) Należy zwrócić uwagę na specyficzny, niezwykły charakter tej pracy i jej walory pedagogiczne, związane z przekazywaniem studentom ASP wiedzy na temat kubizmu i techniki kolażu."

Estymacja:6000 - 8000 zł
DOMINIK Tadeusz
LOT 50
ID: KDA001

DOMINIK Tadeusz BIOGRAFIA

Tytuł:Bez tytułu (lata 90.)
Technika:olej, płótno
Wymiary:81 x 100 cm
85 x 103,5 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:sygnowany p.d.: "Dominik"
opis pracy:
Za inspirację do swoich obrazów abstrakcyjnych Tadeusz Dominik zawsze przyjmował przyrodę, którą upraszczał w wyobraźni. W ten sposób tworząc swoją wizję natury przetransportowanej na język odrealnionych plam barwnych. W jego sztuce widoczne są tradycje polskiego koloryzmu, które artysta łączył z abstrakcją liryczną. Wpatrując się w prezentowany obraz „Bez tytułu” można dostrzec nachodzące na siebie korony drzew liściastych. Zostały one przedstawione poprzez organiczne, miękkie kształty o kontrastowej kolorystyce, zakomponowane w rytmicznym układzie i malowane energicznymi, widocznymi pociągnięciami pędzla, wprowadzającymi wrażenie wirującego ruchu.
Cena wywoławcza:27000 zł
Cena uzyskana:27000 zł
SROKA Jacek
LOT 51
ID: KDA001

SROKA Jacek BIOGRAFIA

Tytuł:Sabaudczyk, który drzemał, zbudził się nagle i rzekł: "Pani coś mówiła?" (2004)
Technika:olej, płótno
Wymiary:65 x 92 cm
Uwagi:sygnowany śr.d.: "SROKA 2004"
Na odwrocie autorski opis pracy: "16K70| 2004 | Sabaudczyk, który spał ...| JACEK SROKA"

Estymacja:7500 - 9000 zł
BEREŹNICKI Kiejstut
BEREŹNICKI KiejstutBEREŹNICKI KiejstutBEREŹNICKI Kiejstut
LOT 52
ID: KDA001

BEREŹNICKI Kiejstut BIOGRAFIA

Tytuł:Posiłek Stanisława (2000)
Technika:olej, płótno
Wymiary:51 x 60 cm
58 x 68 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:sygnowany p.g.: "Posiłek Stanisława | 2000 | KBereźnicki"
opis pracy:
W prezentowanej pracy Kiejstuta Bereźnickiego został przedstawiony z pozoru zwyczajny posiłek, jednakże wystudiowany nieład w jakim znajdują się naczynia i sztućce ma w sobie coś urzekającego. Nie spoczywają one na stole lecz na dwóch schodkach, które wyraźnie różnicują plan kompozycji. Uwagę zwraca przewrócony kieliszek zwisający na krawędzi wyższego stopnia, który przyciąga wzrok i urozmaica statyczny układ elementów. Kompozycja sprawia wrażenie gruntownie przemyślanej: każdy element jest uzasadniony i pełni określoną rolę w budowaniu końcowego efektu estetycznego. Ta wysmakowana kompozycja dzieła wzmocniona przez minimalistyczną paletę barw budzi skojarzenia z martwymi naturami barokowego holenderskiego malarza Willema Claesza Hedy. Ciekawym detalem jest namalowana przy prawej krawędzi płótna karteczka z zapisanym na niej tytułem pracy oraz podpisem artysty. Taki sposób włączenia nazwy dzieła i sygnatury autora w kompozycję martwej natury jest często stosowany przez Kiejstuta Bereźnickiego. Warto także zwrócić uwagę subtelny szczegół znajdujący się nieco ponad kartką z tytułem, gdzie możemy dostrzec tajemniczy napis ARTE.

Estymacja:15000 - 17000 zł
TUKAN-WOLSKI Eugeniusz
LOT 53
ID: KDA001

TUKAN-WOLSKI Eugeniusz BIOGRAFIA

Tytuł:Żaglowiec
Technika:technika mieszana, płyta
Wymiary:51,5 x 42 cm
62 x 53 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:sygnowany p.d.: "tukan 0-12"
Cena wywoławcza:2600 zł
Cena uzyskana:2600 zł
BRZESKI Janusz Maria
LOT 54
ID: KDA001

BRZESKI Janusz Maria BIOGRAFIA

Tytuł:Szaman (1935)
Technika:technika mieszana, papier
Wymiary:29,5 x 24 cm (wymiary w świetle w passe-partout)
55,5 x 48 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:sygnowany p.d.: "JMB/35"

Estymacja:4000 - 5000 zł
ZAKRZEWSKI Roman
LOT 55
ID: KDA001

ZAKRZEWSKI Roman BIOGRAFIA

Tytuł:Portret (2011)
Technika:olej, płótno
Wymiary:120 x 80 cm
139 x 97,5 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:sygnowany l.g.: "RZ|11"
Praca reprodukowana w publikacji Małgorzaty Palki "Ona po prostu zniknęła".

Estymacja:18000 - 20000 zł
PAMUŁA Jan
PAMUŁA JanPAMUŁA JanPAMUŁA Jan
LOT 56
ID: KDA001

PAMUŁA Jan BIOGRAFIA

Tytuł:Seria komputerowa I 2015/6
Technika:akryl, płótno
Wymiary:60 x 60 cm
Uwagi:sygnowany p.d.: "J.P. 2015"
Cena wywoławcza:5000 zł
Cena uzyskana:5500 zł
KUSKOWSKI Stanisław
KUSKOWSKI StanisławKUSKOWSKI StanisławKUSKOWSKI Stanisław
LOT 57
ID: KDA001

KUSKOWSKI Stanisław BIOGRAFIA

Tytuł:R (1994)
Technika:olej, płótno
Wymiary:100 x 50 cm
103 x 53 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:Praca brała udział w wystawie prezentowanej w Galerii Sztuki ATTIS: Stanisław Kuskowski - Siła przebicia (Kraków, 6-22.11.2014 r.).

Ta oraz inne prace Stanisława Kuskowskiego są dostępne w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl
[KONTAKT w sprawie obrazu]
Estymacja:5000 - 6000 zł
RODZIŃSKI Stanisław
RODZIŃSKI StanisławRODZIŃSKI StanisławRODZIŃSKI Stanisław
LOT 58
ID: KDA001

RODZIŃSKI Stanisław BIOGRAFIA

Tytuł:Wspomnienie z Amsterdamu (Hommage a Van Gogh) (2008)
Technika:olej, płótno
Wymiary:81 x 100 cm
87 x 105 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:sygnowany na odwrocie: "ST. RODZIŃSKI | WSPOMNIENIE | Z AMSTERDAMU | (HOMMAGE À VAN GOGH) | 2008"
Cena wywoławcza:8000 zł
Cena uzyskana:8000 zł
BEDNARSKI Grzegorz
LOT 59
ID: KDA001

BEDNARSKI Grzegorz BIOGRAFIA

Tytuł:Martwa natura z maską szermierczą (2005/2006)
Technika:olej, płótno
Wymiary:70 x 90 cm
Uwagi:sygnowany na odwrocie: "Martwa natura | z maską szermierczą | ol | 2005/6 | 70 x 90 | G. BEDNARSKI"
opis pracy:
Grzegorz Bednarski w swojej twórczości często podejmuje temat martwej natury o charakterze wanitatywnym. Artysta wykorzystuje w nich symbole wypracowane już przez północnoeuropejskich malarzy nowożytnych (czaszki, obumierające rośliny), które łączy ze współczesnymi przedmiotami codziennego użytku. Są to z jednej strony elementy obrazowane w kanonicznych martwych naturach komponowanych jako ćwiczenia akademickie (garnki, owoce), ale również przedmioty nietypowe, jak ukazana w prezentowanym dziele tytułowa maska szermierska.
Z tego względu prezentowany obraz, jak większość prac Bednarskiego posiada złożoną symbolikę. Wyraźnie poruszona została w nim problematyka przemijania. Kompozycja przedstawia zespół przedmiotów, na które z góry „spogląda” ludzka czaszka, usytuowana na błękitnym podium, stanowiącym dominantę kolorystyczną i symboliczną zarazem. O śmiertelności przypomina również kwiat, którego zielone liście przeplatają się z obumarłymi. Pewnym tropem w odczytaniu treści jest powtarzający w różnych odcieniach kolor czerwony. Kolor ten występuje w bańce, jabłku, flecie oraz w obumarłych liściach juki. Ta powtarzalność jest czynnikiem spajającym kompozycję w harmoniczną całość.
Cena wywoławcza:4600 zł
Cena uzyskana:4600 zł
THE KRASNALS
LOT 60
ID: KDA001

THE KRASNALS BIOGRAFIA

Tytuł:Make love not art (2013)
Technika:akryl, szablon, płótno, edycja 7/25
Wymiary:50 x 50 cm
56 x 56 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:sygnowany p.d.: "The Krasnals"
Na odwrocie autorski opis: "The Krasnals | "Make love" | 2013 | E7/25"
Licytacja na rzecz Emilki Woropaj, podopiecznej Stowarzyszenia Sursum Corda.
Cena wywoławcza:100 zł
Cena uzyskana:2200 zł
Strony:

O aukcji

Aukcja Dzieł Sztuki

Na I Aukcję Dzieł Sztuki w Krakowskim Domu Aukcyjnym zapraszamy miłośników sztuki dawnej jak i współczesnej. W ofercie aukcyjnej znajduje się zestaw 60 prac. Obiekty z zakresu malarstwa, prac na papierze oraz rzeźby składają się na różnorodną ofertę dla kolekcjonerów. Warto zaznaczyć, że wśród nich znajdują się prace, które dotąd pozostawały nieznane na polskim rynku sztuki.

Aukcja rozpocznie się od prezentacji sztuki dawnej, wśród której znaleźć można takie nazwiska jak: Bronisława Rychter-Janowska, Wojciech Weiss, Irena Weiss (Aneri), Soter Jaxa-Małachowski, Wojciech Kossak, Wlastimil Hofman, Władysław Jarocki, Leon Chwistek czy Tytus Czyżewski. Na szczególną uwagę zasługuje "Portret mężczyzny" autorstwa Witkacego z 1928 roku. Portret o wymiarach: 63,5 x 48,5 cm powstał prawdopodobnie w czasie dwóch sesji, natomiast autorski opis w prawym dolnym rogu: "T. B+d" wskazuje na portret odznaczający się subiektywnym podkreśleniem cech postaci.

Niewątpliwie niezwykłym wydarzeniem jest pojawienie się na polskim rynku sztuki dzieła Henryka Siemiradzkiego. Obraz przedstawiający scenę "Z ostatniej plagi Egiptu. Anioł śmierci zabija pierworodnego syna faraona" od ponad pół wieku pozostawał w prywatnej kolekcji. Prezentowana praca olejna wymiarach: 79 x 100 cm powstała w kwietniu 1865 roku. W kolejnym miesiącu płótno zostało nagrodzone małym srebrnym medalem na Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu. Płótno początkowo przebywało u rodziców artysty w Charkowie, następnie pod koniec XIX wieku znajdowało się w rzymskiej pracowni artysty przy via Gaeta. Wiadomo, że obraz w 1953 roku został zakupiony do prywatnej kolekcji w której pozostawał do chwili obecnej. Praca artysty została opisana w Korpusie dzieł malarskich Henryka Siemiradzkiego, który jest realizowany przez Polski Instytut Studiów nad Sztuką Świata we współpracy z Muzeami Narodowymi w Krakowie i Warszawie oraz Państwową Galerią Tretiakowską i Państwowy Instytut Historii Sztuki w Moskwie w latach 2015-2020.

Dla kolekcjonerów rzeźb przygotowaliśmy m.in. prace Igora Mitoraja, krucyfiks Jeana Lamberta-Ruckiego, przedwojenną pracę Zbigniewa Dunajewskiego oraz rzadkość na polskim rynku sztuki jaką jest rzeźba "Chrystus Frasobliwy z ptaszkami" (lata 20/30.) Jędrzeja Wowro. Należy wspomnieć, że rzeźby tego świątkarza są niezwykle cenione przez kolekcjonerów a większość jego prac znajduje się w zbiorach muzealnych.

Sztuka współczesna w ofercie aukcyjnej

obfituje w różnorodność prezentowanych kierunków. Wśród nich należy szczególnie zwrócić uwagę na prace Tadeusza Kantora. Prezentowane rysunki powstały w latach 1967-1968. Na aukcji znajdą się również dzieła Edwarda Dwurnika m.in.: praca na papierze z 1971 roku czy obraz przedstawiający Tychy z 1983 roku.

Katalog aukcji

Strony: